Skok o

Zahradní šampion Lavillenie stanovil nový rekord, překonal sám sebe!

Zahradní šampion Lavillenie stanovil nový rekord, překonal sám sebe!
Zdroj: Profimedia

Když nemůže mířit na oficiální světové rekordy, udělal si vlastní pomyslnou ligu a překonává hranice ve skoku o tyči na zahradě. A úspěšně. Francouzský tyčkař překonal svůj zahradní zápis a vylepšil jej o devět centimetrů.

Renaud Lavillenie je zkrátka fenomén. Už během své kariéry se zapsal mezi nejlepší atlety světové historie, a to tím, že se stal teprve šestým tyčkařem v historii, který přeskočil šestimetrovou hranici v hale i na venkovním turnaji.

Udivovat nepřestává ani během karantény. Přímo na své zahradě totiž pořádá šampion z olympiády v Londýně vlastní soutěže, na kterých pokžadé vyhraje. Říká jim "Závody v domácím vězení". Na svém Twitteru se nejprve pochlubil hodnotou 561 centimetrů.

Související obsah

Slušné číslo, že? Domácí píle ale nese své ovoce i nadále. Tentokrát přeletěl tyčku ve výšce pěti metrů a sedmdesáti centimetrů! Krásné zlepšení během jednoho týdne, navíc se solidní rezervou!

Půjde-li to tak dál, mohl by se trojnásobný halový mistr světa a vítěz ankety Atlet světa za rok 2014 brzy dostat k šestimetrové hranici a kdoví... pokud bude karanténa trvat ještě měsíc, může se francouzský šampion dočkat kromě zahradního rekordu i neoficiálního světového. 

Renaud Lavillenie uspořádal vlastní závody ve skoku o tyči:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události