Hokej

Maďarský brankář Vay o hrůzném angažmá. Spal jen hodinu a lovil myši

Maďarský brankář Vay o hrůzném angažmá. Spal jen hodinu a lovil myši
Zdroj: Profimedia

Maďarský reprezentační brankář Ádam Vay chtěl posunout svou kariéru na další stupínek. Odešel proto do Švédska, kde ale příliš úspěchu neposbíral. Kvůli zranění toho příliš neodchytal, ale především trpěl v hrůzostrašném bytě plném myší.

Ne každé angažmá vyjde hráči podle jeho představ. Brankář Vay je ale vyloženým smolařem. V rozhovoru pro DigiSport popsal děsivé zkušenosti s ubytováním, kde se téměř nevyspal.

Možná si vzpomenete na šampionát v roce 2016. Tehdy dvaadvacetiletý maskovaný muž zaujal svými parádními výkony, kterými trápil Kanadu, Finsko i USA. Toho si všimli za mořem a na stole mu přistála parádní nabídka od Minnesoty. Nastoupil však jen do dvou duelů na farmě v Iowě. 

Zbytek angažmá pobyl až ve druhé rezervě v ECHL, a tak se stěhoval do rodné země. Oblékl dres Miškolce, který působí ve slovenské extralize a znovu se ukázal ve famózním světle.

Související obsah

To mu vyneslo katapult do druhé švédské ligy Allsvenskan, kam letos přestoupil i Patrik Bartošák. Jenže sázka na sever nevyšla dle představ. Kvůli zranění kolena nastoupil Vay jen do deseti zápasů a nemohl ukázat své kvality.

Víc než to mu ale zůstane v hlavě děsiný zážitek z ubytování, které ve Väskerviku dostal. "Dostal jsem byt plný myší. Jejich pištění bylo tak intenzivní, že jsem kolikrát spal jen hodinu nebo dvě. Za tu dobu, co jsem tam byl, jsem jich zabil tak padesát nebo šedesát."

Související obsah

"S klubem jsem to řešil. Řekli, že mi najdou něco jiného, jenže to trvalo asi měsíc," líčí své šílené zkušenosti šestadvacetiletý rodák z Budapešti.

Švédská mise nevyšla Vayovi dle představ. Podle informací ze zákulisí by se ale měl do slovenské elitní soutěže vrátit. Obléknout by měl dres Banské Bystrice. Transfer ale ještě není potvrzený.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události