Fotbal

Švédové chtějí odstartovat fotbalovou ligu v půli června. Dokonce s diváky!

Švédové chtějí odstartovat fotbalovou ligu v půli června. Dokonce s diváky!
Zdroj: Profimedia

Právě nyní v době koronavirové krize se ukazuje v plné šíři pořekadlo o jiném kraji a jiném mravu. S plánem na obrodu fotbalové soutěže přišli nyní ve Švédsku. Cílem je hrát i s diváky.

Téměř všude se zvažuje návrat bez přítomnosti divácké veřejnosti, v Nizozemsku se po slovech svého premiéra museli vzdát nadějí a do září si profíci nekopnou a třeba v Bělorusku ligu ani nezastavili.

Možná překvapivě je stranou velkých restrikcí také Švédsko. Liga sice stojí, avšak týmy mohou i nadále trénovat, protože zakázané jsou pouze akce nad padesát osob. V omezené míře se tak hrají i přípravné duely. Ty jsou samozřejmě z logiky věci bez přítomnosti diváků.

Přístup švédské vlády již dříve zkritizoval brankář z NHL Robin Lehner, kterému vadilo neuzavření škol a lehkovážný přístup. Na svém twitteru si doslova nebral servítky.

Související obsah

Dalším dráždidlem pro něj může být postoj fotbalových klubových špiček, které chtějí obnovit ligu 14. června. Na tom by nebylo nic zvláštního, shodlo se na tom vše 32 zástupců první a druhé ligy.

Zaskočit ho ale může věta, která byla ve vývodu ze zasedání umístěna na oficiální ligový web. "Ambicí je stále hrát všechny zápasy s veřejností." Na obranu je třeba dodat, že nechybí ani poznámka o tom, že vedení soutěže bude i nadále sledovat vývoj kolem pademie koronaviru.

Související obsah

Nicméně, pokud by se smělý plán, samozřejmě s patřičními hygienickými opatřeními, podařil, byl by to zajímavý průlom, který byl se buď ukázal jako zbytečné riziko nebo jako příklad, že nemá cenu mít přehnaný strach.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události