UFC

Dvořák promluvil o plánech v UFC: V dalším zápase budu úplně jiný!

Dvořák promluvil o plánech v UFC: V dalším zápase budu úplně jiný!
David Dvořák po UFC premiéře | Zdroj: Profimedia

David Dvořák byl jedním z posledních zápasníků, který stihl zápas před kompletním pozastavením sportovního dění. Z momentálního zpomalení hodlá vytěžit maximum a trénuje, jak jen to jde. Sám říká, že nemůže být věčně doma, neboť MMA je jeho práce.

Sedmadvacetiletý David Dvořák (18-3) je nejnovějším českým zástupcem v UFC. Úspěšnou premiéru absolvoval 14. března v Brazílii. Na posledním galavečeru, před kompletním zastavením sportovního dění, porazil po třech kolech Bruno Silvu. Pro televizi Nova zavzpomínal na svůj debut a prozradil i plány do budoucna.


Rozhovor s Davidem Dvořákem o UFC, tréninku i domácí karanténě:

Je to měsíc od vašeho debutu v UFC, změnilo se toho pro vás hodně?

Víc trénuju a snažím se co nejvíce pracovat na všech chybách. Hodně koukám na rozbory videí ze zápasu. Také mediální pozornost, kterou dostávám, je mnohem větší a snažím se s ní co nejvíce pracovat a učit se.
 

Jak na zápas vzpomínáte? S odstupem času udělal byste něco jinak?

Chtělo tam vyrazit ještě o chvilku dříve, ale s tím, jak to bylo všechno narychlo, jsem spokojený. Vzpomínám na to dobře. Byla to velká zkušenost.

Jak trávíte domácí karanténu?

Trávím hodně času tréninkem na žíněnce i rozbory u počítače. Čtu knihu Vzhůru na vrchol od Jakuba Kalouse. Máme zahrádku, kterou připravujeme na rajčata a podobně. Tento stav, co se kolem děje, je dost nepříjemný, ale mám pořád co dělat a nenudím se.
 

Jak trénujete a dokážete se plnohodnotně připravovat i bez sparingpartnerů?

Sparingpartneři mě hodně chybí, ale je spousta jiných věci, na kterých musíme pracovat a celkem se mi to teď i hodilo. Měl jsem od UFC stopku na 30 dní od sparingu, takže by to stejně nešlo. Cítím se dobře a v dalším zápase budu úplně jiný.
 

Jste v kontaktu s UFC během pandemie? Dohlíží na vás organizace či vám nabídla nějakou pomoc?

UFC nás nijak nekontaktovala ani žádnou pomoc nenabídla. Jen jsem dostal modrou hvězdu (symbol ověřeného účtu) od nich na Instagram (směje se) to je vše.

Související obsah

 
Máte od UFC nějaké informace o vašem druhém zápasu?

Zatím žádné informace nemáme. Chceme počkat na začátek května, jak bude situace vypadat a oslovit je. Bohužel teď je vše strašně nejisté.
 

Až se současná situace zlepší a UFC se znovu rozběhne, kolik budete potřebovat času na přípravu na zápas?

Pokud se situace zlepší a vše začne fungovat, tak teoreticky mohu do zápasu vlétnout hodně rychle. Třeba i za měsíc, ale popravdě čím víc, tím lépe. Ideálně tři měsíce ať doladíme co nejvíce chyb.
 

Naopak, kdyby současný stav trval déle, riskoval byste vycestování na galavečer do zahraničí?

Záleží, do jaké země by to bylo. Do USA by se mi teď opravdu nechtělo, ale pokud u nás kluby otevřou a budu mít 100% přípravu, tak bych vycestoval. Je to má práce a nemohu být věčně doma.

Související obsah


Co říkáte na Whiteův „Zápasnický ostrov“? Láká vás tam zápasit?

Podle mě je to zajímavý nápad a byla by to super zkušenost. Proč ne, jel bych hned. To se jen tak někomu nepovede. Zní to skoro jak z filmu Mortal Kombat.
 

Po výhře v Brazílii jste postoupil na 15. pozici žebříčku muších vah. Máte představu s kým byste se chtěl z top patnáctky utkat příště?

Teď aktuálně žádné jméno nemám. Vezmu toho, koho mi dají. Ale pokud by byla nějaká nabídka na zajímavý turnaj a bude se to hodit, tak si rád o nějaké jméno řeknu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události