UFC

UFC se vrátí v květnu! S podporou Trumpa chystá našlapanou kartu

UFC se vrátí v květnu! S podporou Trumpa chystá našlapanou kartu
Dana White a Donald Trump | Zdroj: Profimedia

Nejprestižnější MMA organizace světa dostala podporu od samotného prezidenta USA Donalda Trumpa a se svými galavečery se vrátí dřív, než se čekalo. Pro první chystaný turnaj plánuje našlapanou kartu se třemi titulovými zápasy.

V úterý 14. dubna se konala tisková konference před Bílým domem, kde prezident USA pronesl představy o znovu nastartování ekonomiky. Jedním z pilířů má být sportovní průmysl. UFC je jednou z velkých lig jako NFL, NBA, MLB či NHL, na které Trump spoléhá. „Sám velký Dana White,“ zmínil šéfa organizace prezident USA.
 

White se s prezidentem USA dobře zná a sám Trump je velký fanoušek MMA. Vyjádřená podpora mu hraje do karet, neboť slíbil že bude prvním sportem na světě, který se po pandemii rozběhne. „Budeme první sport zpátky na trati. Zápasnický ostrov je reálný,“ řekl White v rozhovoru pro ESPN.

Zdroj: Profimedia

Dana White dlouho bojoval za uskutečnění galavečeru 249 v sobotu 18. dubna. Jeho snahy zhatil guvernér Kalifornie, který apeloval na UFC partnery Disney a ESPN. Organizace tak odložila plánované akce, nicméně podle nejnovějších informací chce uspořádat náhradní event už 9. května.

Související obsah

Lokace je neznámá, avšak o zápasové kartě má White jasno. Na 9. května chce přesunout ty největší duely, které byly kvůli pandemii zrušeny. Pokud by vše šlo podle plánu, fanouškům MMA se dostane tří titulových bitev a jedné přestřelky těžkých vah.


Plánované galavečery na UFC galavečer 9. května

Tony Ferguson vs. Justin Gaethje – o prozatímní titul šampiona lehké váhy (do 70 kg)

Henry Cejudo vs. Dominick Cruz – o titul šampiona bantamové váhy (do 62 kg)

Amanda Nunes vs. Felicia Spencer - o titul šampionky bantamové váhy (do 62 kg)

Francis Ngannou vs. Jairzinho Rozenstruik – těžká váha

Pro ESPN prezident UFC potvrdil, že květnový termín je v řešení. Lokaci tradičně odmítl prozradit, avšak zmínil sportovní zařízení vybudované vedle UFC centrály. „Postavili jsme Apex centrum hned vedle nás, a právě včas na záchranu světa od pandemie. Budou se tam od příštího měsíce konat zápasy,“ sdělil White pro server Variety.
 

Sportovní středisko Apex je otevřené od roku 2019 a pravidelně se tam konají zápasy pořadu Dana White’s Contender Series, kde zápasil i Michal „Černovous“ Martínek.

Související obsah

Jako další možné lokace se nabízí zápasnický ostrov, nově se mluví i o Floridě, která umožňuje konání sportovních akcí za absence diváků, a ve hře je stále původní lokace pro UFC 249 – tedy casino na indiánském teritoriu v Kalifornii. Právě v Tach Palace resortu White slíbil uspořádat několik eventů, aby se majitelům odvděčil za nabídnutou pomocnou ruku. Nejmocnější muž MMA má tak několik možností, ale kdo ví, co bude.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události