Hokej

Děsivé zranění oka mu málem zničilo kariéru! Doteď Abdul trpí následky

Děsivé zranění oka mu málem zničilo kariéru! Doteď Abdul trpí následky
Zdroj: profimedia.cz/koláž TN.cz

Český hokejista Jindřich Abdul musel před pěti lety málem ukončit nadějně rozjetou kariéru. Tehdy mu bylo 19 let a málem přišel během zápasu juniorky Znojma o oko. Soupeř z Vídně mu totiž do něj píchl a Abdulovi skončila rázem sezona. Odchovanec Vsetína se ale nevzdal a nyní má v kapse kontrakt v Kontinentální hokejové lize (KHL), kde podepsal smlouvu se Severstalem Čerepovec.

Vzpomenete si ještě na to, co přesně se 19. února 2015 v zápase juniorek Znojma a Vídně stalo?

Pamatuji si to úplně přesně. Paradoxem je, že jsem tehdy celý rok hrál za hlavní tým Znojma a měl jsem ve dvou zápasech pomoc juniorce. Hned na začátku toho druhého mi chtěl soupeř pravděpodobně zvednout hokejku a koncem hole mě nešťastně píchl do oka. Tímto pro mě sezona skončila.

Co se vám tehdy honilo hlavou?

Nejhorší to bylo ten první týden, kdy jsem byl v nemocnici a nemohl jsem vůbec nic dělat, jen jsem ležel se zavřenýma očima. Člověku se honí hlavou různé myšlenky, ale já se snažil nad tím moc nerozmýšlet a od začátku jsem byl přesvědčený, že se chci vrátit zpátky do hokeje. Bylo to těžké období, ale hodně hráčů si projde podobným obdobím a věřím, že mě to mentálně posunulo.

Vzpomenete si pak na svůj první zápas po zranění?

Popravdě si asi nevzpomenu, ale možné je, že to bylo za reprezentaci. Měli jsme letní turnaj v Rusku. Ale tím si úplně nejsem jistý.
 

Související obsah


 

Změnil se přístup okolí k vám?

Všichni se chovali víceméně stejně. Měl jsem jen jednu negativní zkušenost, kdy mě Znojmo poslalo do Třebíče, kde mě trenér nechtěl nechat hrát, kvůli tomu, že jsem měl zraněné oko. Ostatní mě ale brali stejně jako před zraněním a teď mě už všichni berou podle toho, co předvádím na ledě.

Jak bylo pak těžké dostat se zpátky do formy?

Hodně těžké, nechtěl jsem si to připouštět, ale když se na to koukám zpětně, tak určitý limit byl a trvalo rok, dva než jsem se s tím stoprocentně vyrovnal. Bylo to těžké, ani ne po té fyzické stránce, to jsem se do toho po nějaké době dostal, ale měl jsem to v hlavě.

Jak vás to omezovalo v běžném životě?

Hlavně ze začátku. Sedl jsem do auta a jezdil jsem jen v levém pruhu, protože člověk není zvyklý, že mu jedno oko nefunguje tak, jak by mělo. Občas jsem i hledal řadicí páku. Doteď mě občas pobolívá hlava, z 90 % vím, že to je od oka, tak si do něj dám kapky nebo gel na zvlhčení, aby to nedřelo. Ale není to nic hrozného. Už jsem si zvykl, nevidím to jako nějakou hrůzu.


 

V letošní sezoně jste vyhrál kanadské bodování ve slovenské lize, když jste v 53 zápasech nasbíral 62 bodů. Tím jste si vysloužil zájem Severstalu Čerepovec z KHL, kde jste také podepsal smlouvu na nový ročník. Berete to jako velkou satisfakci?

Pro mě to je hlavně velká výzva. Jsem vděčný, že jsem dostal šanci a budu se snažit jít do týmu pokorně, skromně a začít po malých krůčcích a postupně si tam vybudovat pozici.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události