Hokej

Ze dne na den přišel o práci, teď ale český hráč podepsal snový kontrakt

Ze dne na den přišel o práci, teď ale český hráč podepsal snový kontrakt
Zdroj: profimedia.cz/koláž TN.cz

Stal se jedním z hokejistů, se kterými se vedení slovenského týmu Slovanu Bratislava nemazlilo. Kvůli pandemii koronaviru se tým dostal do finančních problémů, a aby ušetřil, byl nucen předčasně s hráči ukončit platné smlouvy. Českého útočníka Jindřicha Abdula to ale mrzet až tak nemusí. Tím, že vyhrál kanadské bodování soutěže, si vysloužil snový kontrakt v Kontinentální hokejové lize.

Na svém Instagramu jste oznámil, že v příští sezoně budete hrát za Severstal Čerepovec. Co pro vás podpis v KHL znamená?

Je to pro mě velká výzva. Jsem vděčný, že jsem dostal šanci a budu se snažit jít do týmu pokorně, skromně a začít po malých krůčcích a postupně si tam vybudovat pozici.

V letošní sezoně jste hrál na Slovensku za Slovan Bratislava. Podařilo se vám vyhrát kanadské bodování (Abdul nasbíral 62 bodů v 53 zápasech). Byla to pro vás průlomová sezona v tom smyslu, že jste se díky ní zas posunul o level výš?

Určitě byla. Sezona mi vyšla. Všechno mi vyšlo a v některých věcech jsem vyspěl, jak hokejově, tak mentálně. Sice byla sezona předčasně ukončena, ale konečně to byla pro mě plnohodnotná sezona, ve které jsem odehrál přes 50 zápasů. Dařilo se mi. Měl jsem stabilní výkonnost.
 

Související obsah


 

Co podle vás bylo tím nejdůležitějším faktorem, že se vám tak dařilo?

Faktorů bylo plno. Měl jsem dobré spoluhráče. Byl jsem spokojený v osobním i hokejovém životě. Celkově mi ten Slovan sednul. Klub se o nás hráče staral parádně, já jsem měl důvěru od trenéra, což se projevilo časem na ledě. Vše se pak od těchto věcí odvíjelo a finální produkt byl vidět na ledě. Určitě to byla nejlepší sezona v kariéře.

Slovan Bratislava na konci března oznámil, že na základě rozhodnutí svých akcionářů je kvůli současné situaci nucen utlumit svoji činnost. Jak s vámi o tomto kroku mluvili lidé z vedení klubu?

Nikdo se s námi nebavil, jen nám řekli, že nám ukončují smlouvu, myslím ke 12. březnu. Tím to haslo. A to i přesto, že jsme měli zaměstnanecké smlouvy.

Takže vám nové angažmá v Rusku dost pomohlo.

V tomto to určitě pomůže. Nemusíme se bavit o tom, že podmínky v Rusku jsou jinačí, i finančně, takže jsem rád, že jsem tam podepsal. Věřím, že začne vše, jak má.

Související obsah


 

Smlouva v Čerepovci je, předpokládám, platná od nové sezony?

Od prvního července, respektive od prvního dne, kdy se máme setkat. To ale záleží na tom, jak se současná situace bude vyvíjet.

 

Už jste v kontaktu s novým klubem?

Měl jsem s trenérem telefonický rozhovor, takže nějaké informace mám. Nikdo ale teď přesně nedokáže říct, kdy se začne, nebo kdo jak má trénovat. To ukážou následující týdny i měsíce.

 

Takže trénujete individuálně nebo si od hokeje dáváte pauzu?

Dával jsem si pauzu, protože jsem měl lehčí zranění, kvůli kterému jsem vynechal i poslední dva zápasy, takže jsem se snažil dát úplně do kupy. Před pár dny jsem už ale zahájil přípravu, abych se do toho v klidu dostal a za dva týdny mohl jet úplně naplno.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události