Motorismus

Naděje pro Schumachera? Má jít na operaci, po které by mohl začít chodit

Michael Schumacher už více než šest let bojuje s následky vážného zranění hlavy. Teď svitla naděje na zlepšení jeho stavu. Legendární závodník by měl jít na operaci, která by mu mohla vrátit pohybové schopnosti.

Schumachera nikdo od nehody na veřejnosti neviděl. O jeho stavu se spíš spekuluje. Podle italských médií je při vědomí a vnímá okolí, není ale schopný jakéhokoliv pohybu. Je tak odkázaný na rodinu a lékaře. To by se mohlo změnit.

„Jsme schopni zregenerovat celý nervový systém. Vezmeme cévy z jeho srdce, které následně převedeme do jeho mozku. Jde o mimořádně riskantní operaci a je velmi obtížné říct, jak dopadne,“ řekl lékař Philippe Menasché.

Ten o léčbě kmenovými buňkami mluvil už loni. K možné operaci se vyjádřili i další experti, kteří sice potvrdili, že medicína v tomhle oboru udělala obrovské pokroky, konkrétní výsledky ale nelze odhadovat. Termín operace zatím není znám.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorismus

Důležité Události

Krátká zpráva

Barbora Seemanová opět překonala český rekord

Nejlepší česká plavkyně Barbora Seemanová opět pokořila národní rekord. To se jí povedlo na závodech ISL v italské Neapoli. V závodě na 400 metrů volným způsobem udala nové maximum, které je nyní stanoveno na 4:02,09.

Krátká zpráva

Kvalifikaci na VC Ruska vyhrál překvapivě Norris

Velice zajímavá byla kvalifikace před Velkou cenou Ruska. První skončil Lando Norris z McLarenu a hned v závěsu byl Carlos Sainz z Ferrari. Favorizovaný Lewis Hamilton skončil na čtvrtém místě. Max Verstappen bude startovat z posledního místa, a kvalifikace se tak neúčastnil.