UFC

Milníky UFC: První dvojnásobný šampion a knockout za pět vteřin

Milníky UFC: První dvojnásobný šampion a knockout za pět vteřin
Dvojnásobný šampion Conor McGregor Zdroj: Profimedia

Fanoušci MMA nemusí čekat, až se sportovní dění opět rozběhne. Svůj oblíbený bojový sport si mohou vychutnat i během domácí karantény. Televize Nova tradičně připravila víkend nabitý UFC galavečery. Podívejte se na vzestup historicky prvního dvojitého šampiona i nejrychlejší knockout v UFC.

UFC víkend zahájí v pátek 17. dubna magazín ze světa UFC Now. V sobotu 18. dubna naváže dokument ze zákulisí galavečera s pořadovým číslem 205, jehož záznam vzápětí následuje.
 

UFC 205 Alvarez vs. McGregor

Galavečer UFC 205 se v listopadu 2016 stal milníkem MMA historie. Na jednom turnaji se zápasilo hned o tři tituly. Joanna Jedrzejczyk bránila pás slámové váhy (do 52 kg), Tyron Woodley si po pěti kolech se Stephenem Thompsonem ponechal titul velteru (do 77 kg) a v hlavním zápase večera vyzval šampiona lehké váhy (do 70 kg) Eddieho Alvareze irský ranař Conor McGregor.

Zdroj: Nova Sport

Ten naprosto dominantním výkonem ukončil svého rivala již ve druhém kole a jako první zápasník v historii UFC se stal králem dvou váhových kategorií současně. K titulu pérové váhy (do 66 kg) přidal i pás z těžší kategorie. Následně kvůli neaktivitě o oba tituly přišel.

 

UFC 239 Jones vs. Santos

V neděli 19. dubna si každý fanoušek MMA může vychutnat záznam galavečeru z července 2019 UFC 239, kde v hlavním zápase nastoupil problémový, avšak talentovaný Jon Jones. O titul šampiona polotěžké váhy (do 93 kg) ho vyzval Thiago Santos. Zápasnici svedli vyrovnanou pětadvacetiminutovou bitvu, kterou museli rozhodnout rozhodčí.

Zdroj: Profimedia

 

Nejrychlejší ukončení v UFC

Před hlavním zápasem se do klece postavila nejlepší ženská zápasnice Amanda Nunes s Holly Holm. Před dvěma titulovými duely mohli diváci vidět historicky nejrychlejší ukončení v UFC. O to se postaral "Největší grázl" Jorge Masvidal, který v páté vteřině zápasu, naskočeným kolem, uspal do té doby neporaženého Bena Askrena.

Související obsah


Galavečeru předchází dokument UFC Countdown: Jones vs. Santos. Pohled do zákulisí pomůže divákovi nasát tu správnou atmosféru a umocnit zážitek z klece.
 

UFC podívanou si během karantény vychutnejte o víkendu 18.-19. dubna na Nova Sport 2 a Voyo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události