Biatlon

Žhavá novinka v příští biatlonové sezoně. Pojede se i super sprint

Žhavá novinka v příští biatlonové sezoně. Pojede se i super sprint
Zdroj: Profimedia

Mezinárodní biatlonová unie zveřejnila program následující biatlonové sezony a diváci se mohou těšit i na nějaké novinky. Kromě tradičních disciplín se i v rámci Světového poháru pojede specialita, kterou má být velmi svižný a dynamický super sprint.

Blyštivým lákadlem příští sezony by měl být super sprint. Novinka, která se těšila úspěchu u mládežnických kategorií, pronikne i do Světového poháru, i když zatím pouze jednou na vyvrcholení Světového poháru v Oslu.


Super sprint bude mít totožné parametry pro muže i ženy. Pojede se nejdříve kvalifikace, do které budou závodníci vyjíždět po jednom. Skládat se bude ze tří kilometrových okruhů a dvou střeleb, přičemž při střelbě budou mít závodníci k dispozici jednu možnost dobíjení a trestné kolo bude zkráceno na 75 metrů.

Související obsahZ kvalifikace do hlavního závodu, který se koná ve stejný den, postoupí třicet nejlepších. Ti na trať vyjedou hromadně a pojede se pět kilometrových okruhů se čtyřmi střelbami. Jedna možnost dobíjení a 75 metrů dlouhý trestný okruh zůstávají.


Další novinkou bude zastávka Světového poháru v Pekingu. Tam budou moci biatlonisté otestovat trať, na které se v roce 2022 pojedou olympijské závody. Mistrovství světa bude pořádat slovinská Pokljuka.

Související obsahČeští fanoušci se závodů v Novém Městě na Moravě dočkají v termínu 8.-14. března. Ve Vysočina Aréně se pojedou sprinty, stíhací závody, smíšená štafeta dvojic a smíšená štafeta jednotlivců. Sezona vyvrcholí 21. března v Oslu výše zmiňovanými závody super sprintu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události