NHL

Pocta pro Kubalíka! Jeho gól byl vybrán jako nejlepší mezi nováčky

Dominik Kubalík letos prožívá famózní sezónu. Jeho nováčkovský ročník za mořem je jako z říše snů. Hraje v první lajně, střílí góly a co víc! Nyní byl jeho zásah označen jako nejlepší mezi mladíky v NHL. Do výběru se dostal také Martin Nečas.

Plzeňský šikula je v Chicagu k nezastavení. Spolu s kapitánem Jonathanem Toewsem vytvořil údernou dvojici a během svého prvního roku v NHL dal již třicet gólů.

Krom toho přidal šestnáct asistencí a patří mu třetí místo v týmovém bodování. V aktuálně přerušené sezóně se ale uvedl fantasticky a na triku má už i svůj první zámořský hattrick. 

Teď se dočkal dalšího skvělého momentu. Čtyřiadvacetiletý hokejista je autorem nejlepšího nováčkovského gólu. K vidění byla hitparáda gólových kousků, na čele však visí jen jeden.

Související obsah

A je u něj i česká vlaječka. Zřejmě sami dobře tušíte, že se jedná o počin ze zápasu s Torontem, kdy Toewsův vzdušný pas napálil za záda gólmana Maple Leafs precizním baseballovým úderem.

Už tehdy se těšil výtečným ohlasům a po zásluze se dočkal pěkného ocenění. Zda se dočká i bojů o Stanleyův pohár, je však ve hvězdách. Amerika, a je to vzhledem k její rozloze a lidnatosti nepřekvapivé, je zemí, kde je hlášen nejvyšší počet případů onemocnění Covid-19, které paralyzovalo i svět sportu.

Související obsah

Ve stejné anketě byl také oceněn Martin Nečas, který si střihl premiérovou sezónu coby pevný člen sestavy Caroliny. Rodák z Nového Města na Moravě se umístil na sedmé příčce.

Vynesl ho tam povedený objezd branky a chytré zakonečení za záda gólmana Arizony.

Na druhé pozici se těsně za Kubalíkem umístila kometa loňského play-off Cale Makar, který coby obránce v prvních deseti zápasech kariéry v NHL zapsal šest bodů.

Všech deset nejlepších nováčkovských zásahů:

Pořadí:

1. Dominik Kubalík (Chicago Blackhawks)

2. Cale Makar (Colorado Avalanche)

3. Denis Gurjanov (Dallas Stars)

4. Jack Hughes (New Jersey Devils)

5. Victor Olofsson (Toronto Maple Leafs)

6. Sam Lafferty (Pittsburgh Penguins)

7. Martin Nečas (Carolina Hurricanes)

8. Jordan Kyrou (St. Louis Blues)

9. Cale Fleury (Montreal Canadiens)

10. Kaapo Kakko (New York Rangers)

 

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu NHL

Důležité Události