Fotbal

České kluby začínají trénovat! Co všechno musí při obnově zvládnout?

Sportovní fanoušek pookřál. Vláda schválila postupný návrat sportovního dění. Profesionální kluby začínají znovu trénovat. Sice bude platit celá řada omezení, ale je to důležitý krok směrem dopředu.

Národní sportovní obrození. Tak by se dalo nazvat dění, které vezme místo v ochozech stadionů či na trávnících hřišť úderem pondělní půlnoci.

Profesionální kluby mohou trénovat v omezených podmínkách. K podobnému systému přistoupili již dříve v řadě německých bundesligových klubech, kde družstvo nesmí využívat společné prostory (šatny, sprchy).

Hráči budou také rozděleni do skupinek. Týmy se musí na opětovný návrat hráčů připravit. Stadiony tedy prochází kompletní dezinfekcí a mydlí se doslova každý kout. Nejeden areál tak bude připomínat svou sterilitou operační sál.

Související obsah

Opětovný začátek soutěže je však stále v nedohlednu, stejně jako není známý formát, jakým se bude liga dohrávat. Ligová fotbalová asociace tlačí na státní instituce, aby mohla soutěž začít dříve než 6. června. Samozřejmě, bez diváků a v nejpřísnějším režimu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události