Fotbal

Model Německo. Český fotbal se chce vrátit do života, žádá ministerstvo

Ligová fotbalová asociace (LFA) chystá návrat do sportovního života. Ministerstvo zdravotnictví obdrželo od řídící oragnizace nejvyšších tuzemských soutěží dokument, ve kterém LFA zveřejnila plán, podle kterého by týmy mohly trénovat.

Fotbalové pažity začínají ožívat v Německu, kde týmy v rámci vládního nařízení trénují v omezeném režimu. Něco podobného chtějí zavést i v tuzemsku. 

„Považujeme za stěžejní, abychom profesionálním fotbalistům zajistili maximální možné podmínky pro trénink. Především z důvodu, aby nebyli v případě ztráty výkonnosti diskvalifikováni na přestupovém trhu. Fotbal je jejich zaměstnáním a v současné situaci jsou omezeni v jeho výkonu,“ řekl předseda LFA Dušan Svoboda.

 

Související obsah

Jak by měl model vypadat? Týmy by buď omezily hráče na skupinky po šesti až osmi, to v případě, že by ministerstvo neschválilo podobu bez nutnosti dělení fotbalistů. Dodržoval by se také nařízený dvoumetrový odstup. V praxi by se tak netrénovaly osobní souboje, ale fyzička a kombinace.

Fotbalisté by rovněž neměli přístup do společných prostor. Oblékali by se, sprchovali se doma a tam by si také připravovali svačiny a pití. 

Související obsah

  

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události