Fotbal

Bez kontaktu a roušek ale s míčem! Elitní české týmy vyběhly k tréninku

Poprvé od pátku 13. března se čeští fotbalisté v pondělí dopoledne sešli ke společnému tréninku. Sparta využila centra na Strahově, Plzeň trénovala hned na čtyřech trávnících a kopačky nazuli také sešívaní.

Tři hřiště, na každém jeden z členů trenérského štábu, jeden kondiční trenér a skupina maximálně osmi hráčů. Brankáři ve speciálním režimu v rohu jedné z hracích ploch. Hráči získali od klubu přesný manuál, jakým způsobem při tréninku, před ním a po něm postupovat. U hřiště byly připraveny dezinfekční prostředky, cvičení probíhala tak, aby hráči nebyli mezi sebou v přímém kontaktu.

Přes všechna tato omezení byla na hráčích vidět velká úleva a radost, že se vrátili do profesního procesu. „Jsme rádi, že můžeme aspoň takhle trénovat,“ řekl záložník Michal Sáček.
 


 

„Hráči byli (i během pauzy) pod kontrolou, takže v kondici problém nevidím. Já vidím problém v herním tréninku nebo v práci s míčem. Přece jen ta přestávka byla strašně dlouhá. Teď pracujeme na individuální technice. Nemůžeme do kontaktu, takže vymýšlíme, abychom se co nejvíce blížili tomu, co vyžadujeme v zápase,“ konstatoval trenér Sparty Václav Kotal.

Videorozhovor po tréninku Sparty:

Kopačky zavázali také v Edenu a v Plzni. I tam vypadal první pokaranténní trénink obdobně. "Bylo to hodně náročné, hlavně po psychické stránce, protože Vám chybí kolektiv, na který jste zvyklí," řekl v reportáži TV Nova Michal Frydrych.

"Je to lepší, než běhat po lese, ale s fotbalem to nemá moc společného," glosoval zas trenér sešívaných Jindřich Trpišovský.

Nový kouč Viktorie Plzeň Adrián Guľa rozdělil své svěřence na čtyři hrací plochy. "Dá se hrát i s těmi skupinami, abychom se dostali k taktickým věcem," řekl kouč, který nahradil během zimní pauzy ve Štruncových sadech Pavla Vrbu.


Související obsah

Podle nejnovějších opatření, která platí od pondělí 20. dubna, mohou profesionální sportovci sportovat na sportovištích, kde se nachází ve stejný čas maximálně osm osob. Mezi sportovci navíc musí být zachována vzdálenost nejméně 2 metry. Sportovci během tréninku nemusí mít na sobě ochranné prostředky dýchacích cest.

Nejvyšší fotbalová liga je od 12. března, kdy byl vyhlášen nouzový stav, přerušena. Měla by se ale dohrát. Kdy se ale znovu dá do pohybu, záleží na dalších krocích české vlády.

 

Související obsah


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události