Fotbal

Hrát před prázdnými stadiony? Fotbalistům pomohou psychologové!

Hrát před prázdnými stadiony? Fotbalistům pomohou psychologové!
Zdroj: Twitter Borussie Mönchengladbach

Fotbalové kluby v německé elitní soutěži přicházejí s poměrně netradičním a hlavně zajímavým řešením. Pokud by soutěž začala v dohledné době a fotbalisté museli hrát před prázdnými stadiony, pak by jim mohli pomáhat psychologové.

Ano, skuteční psychologové s odbornou praxí by se již v dohlednu mohli podle televizní stanice ESPN stát členem bundesligových celků.

Vláda u našich západních sousedů prodloužila zákaz hromadných akcí do konce srpna. Díky tomu tedy čeká na profesionální sportovce vidina, že budou minimálně do září zápolit bez přítomnosti diváků.

A právě fanoušci jsou v Německu hnacím motorem. Na zápasy jich chodí desítky tisíc a dokáží připravit parádní atmosféru, která je doslova pověstná.

Související obsah

Pro hráče bude důležité se vyrovnat s tím, že jim budou chybět tak potřebné emoce, které fotbalistům pomáhají k tomu, aby vybičovali své výkony, co to jen jde.

A právě tento element mají nahradit renomovaní psychologičtí specialisté, které si mají celky najmout. Bundesliga odhalila smělý plán. Za zavřenými dveřmi chce začít již zkraje května.

Související obsah

Hráči zatím v omezeném režimu trénují a chystají se na obnovení přerušeného ročníku. V Německu podlehlo nákaze koronavirem již více jak 4 600 osob, počet nových případů ale v posledních dnech výrazně klesl. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události