Fotbal

Rivalita jde stranou, bundesligoví velikáni podpoří ostatní kluby

Rivalita jde stranou, bundesligoví velikáni podpoří ostatní kluby
Zdroj: Profimedia

Čtyři fotbalové velkokluby z německé Bundesligy v této náročné "době koronavirové" ukazují svou solidaritu a celkovou částkou 20 milionů eur finančně podpoří ostatní týmy z německých dvou nejvyšších soutěží.

Kvůli pandemii nového typu koronaviru se mění celkové dění ve světě a velmi výrazně je zasažen také sportovní svět.


Až na pár výjimek jsou všechna sportovní klání pozastavena a přeložena na pozdější termíny či na neurčito. Tato sportovní stopka se týká také německé fotbalové Bundesligy.


Pro kluby je tato situace katastrofální. Svým zaměstnancům musí nadále platit, ale příjmy z televizních přenosů nebo vstupenek na zápasy již nemají. Aby to týmy, které nemají bohaté investory ustály, rozhodly se čtyři německé velkokluby poskytnout jim finanční podporu.


Konkrétně Bayern Mnichov, Borussia Dortmund, Bayer Leverkusen a RB Lipsko dají celkem 20 milionů eur (přibližně 545 milionů korun) DFL (organizátor dvou nejvyšších německých lig) a DFL následně peníze rozdá týmům dle potřeby.

Související obsahJak je situace ohledně ekonomik klubů vážná, upozornil bývalý prezident Bayernu Mnichov Uli Hoeness: "Pokud se do konce roku neodehrají žádné zápasy, jsou v ohrožení základy celé existence ligy."

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události