Fotbal

Došlo i na Slavii?! Hráči či trenéři mají jít s platem dolů o více než třetinu

Došlo i na Slavii?! Hráči či trenéři mají jít s platem dolů o více než třetinu
Zdroj: profimedia.cz

Vypadá to, že ke snížení platů dojde i ve Slavii. Informoval o tom instagramový profil Slaviabackstage, který je v úzkém kontaktu s vedením pražského klubu. Podle informací mají jít do konce roku hráči, realizační tým i vrcholní představitelé s platem dolů o 35 %. Klub to zatím ale oficiálně nepotvrdil.

Během pandemie koronaviru už řada prvoligových týmů ke snížení platů sáhla. Dokonce i pražská Sparta. Mezi dalšími kluby třeba Zlín, Jablonec nebo Mladá Boleslav.

 

Teď se k tomu má uchýlit i Slavia. „Návrh určený pro ´Černý scénář vývoje pandemie Covid´ předpokládá snížení platu vysokých manažerů, realizačního týmu a hráčů o 35 % do konce letošního roku. Majoritní akcionář klubu Citic pak přispěje Slavii stejnou částkou,“ stojí na Instagramu slaviabackstage.Související obsah 

„V případě, že by se klubu podařilo obnovit klíčové příjmy ze vstupného, evropských soutěží nebo od sponzorů, peníze bude klub hráčům i akcionářům plně kompenzovat. Na dnešním (středečním) jednání všech stran návrh získal pozitivní podporu a příští týden budou projednávány již konkrétní detaily smluvního ujednaní,“ píše se dále.


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události