Fotbal

Ne Cristiano, ale já jsem opravdový Ronaldo, rýpnul si slavný Brazilec

Ne Cristiano, ale já jsem opravdový Ronaldo, rýpnul si slavný Brazilec
Zdroj: Profimedia

Fotbalová legenda z Brazílie vysvětluje, že Ronaldem číslo jedna je on a ne slavný útočník z Portugalska.

Když se řekne Ronaldo, tak fanoušci, alespoň ti mladší, hned mají jasno. Před očima se jim zjeví kanonýr z Portugalska. Koneckonců, kdo jiný by se jim měl vybavit, si možná řeknou.
 

Teď se ale připomněl jiný nositel slavného jména, který zazářil na fotbalové scéně před Portugalcem, Luis Nazário de Lima, který se ale proslavil pod jménem Ronaldo.
 

Brazilec, který teď už vzhledem k nadváze, moc nepřipomíná jednoho z nejrychlejších fotbalistů, jenž běhal po fotbalových trávnících, má jasno o tom, jak je to s tím jménem.
 

Související obsah

„Pro Cristiana už musí být otravné, jak neustále poslouchá, že já jsem tím opravdovým Ronaldem,“ prohlásil Brazilec a možná by argumentoval tím, že on byl tím prvním Ronaldem.
 

Rozseknout to není jednoduché. Jde o souboj těžkých vah. Představte si to jako by proti sobě v ringu nastoupili Muhammad Ali proti Miku Tysonovi.
 

Zdroj: Profimedia

Jen v rychlosti oba srovnáme. Brazilec má dva Zlaté míče pro nejlepšího fotbalistu na světě, dvakrát vyhrál s Brazílií mistrovství světa, sázel desítky gólů za ty nejlepší kluby a zvládl při tom i fotbalem bavit, a to náramně.
 

„Je tím nejlepším hráčem, se kterým jsem kdy hrál nebo proti němu nastoupil. S balónem byl neuvěřitelný. Pokaždé, když jsem s ním trénoval, tak předvedl něco báječného,“ vychválil slavného Brazilce Zinedine Zidane. Ten s ním strávil několik let v Realu Madrid. Naproti tomu s Cristianem Ronaldem nikdy nehrál, ale v Realu ho vedl jako trenér a zahrál si i proti němu na mistrovství světa 2006.
 

Související obsah

Krásně se kouká i na Cristiana Ronalda, který jmenovce z Brazílie v číslech porazí. Už jen proto, že pětkrát získal Zlatý míč, i gólů má výrazně víc. Těžko ty dva ale poměřovat. Když zabrousíme do umění, tak je to jako ptát se, kdo byl lepší malíř, jestli Da Vinci nebo Picasso, každý ale byl v jiné době, představoval jiný styl.
 

Někteří však mají přesto jasno, alespoň o tom, kdo z nich měl víc talentu. Slavný trenér Fabio Capello si myslí, že to byl slavný Brazilec.
 

Související obsah

„Byl talentovanější než Cristiano a kdyby měl tolik disciplíny jako Portugalec, byl by ještě mnohem lepší,“ prohlásil Capello, který měl na mysli kromě jiného i Ronaldův věčný boj s nadváhou. To byl možná i jeden z důvodů, proč Brazilce tak ničila zranění.

Sestřih parádních gólových akcí Luise Nazária de Limy:

 

Jaromír Vlček, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události