UFC

UFC 249 vypukne 9. května, v týdnu se odehrají hned další dva turnaje

UFC 249 vypukne 9. května, v týdnu se odehrají hned další dva turnaje
Nová lokace pro UFC 249 Zdroj: Profimedia

První MMA turnaj po přerušení sportovního dění má svou lokaci. Domněnky se potvrdily a UFC 249 bude 9. května v městě Jacksonville na Floridě. Podle nejčerstvějších informací navíc nepůjde jen o jeden galavečer. Na stejném místě se mají v průběhu týdne odehrát hned další dva turnaje.

UFC se hodlá vrátit dřív než jakákoliv jiná sportovní liga. Nový galavečer naplánovala už na 9. května, nicméně s brzkým termínem šlo ruku v ruce problémové hledání nové lokace. Organizace nečekala na povolení od státu Nevada, kde má vlastní sportovní centrum APEX a přesunula turnaj na východní pobřeží.

 

Organizace novou lokaci tají, avšak ze zákulisí už dříve unikly informace, které se ve čtvrtek 23. dubna potvrdily. Dave Meltzer v Wrestling Observer Newsletter prozradil, že UFC 249 se bude konat v VyStar Veterans Memorial Areně v Jacksonvillu.

Zdroj: Profimedia

Aréna nabízí až 15 000 míst pro diváky, avšak v případě UFC zůstanou sedadla neobsazená. Floridská státní boxerská komise bude na turnaj dohlížet jen v případě, že budou dodržena státem nařízená preventivní opatření, včetně absence publika.
 

Politika Floridy je na rozdíl od zbytku USA k pořádání velkých akcí benevolentnější. Sportovní eventy považuje za nezbytnost k znovu nastartování ekonomiky, a tak jim s řadou bezpečnostních opatřeních dala zelenou.

Kromě lokace organizace potvrdila i předpokládanou soupisku. Na UFC 249 se odehrají hned dva titulové duely, včetně ostře sledovaného duelu mezi Tonym Fergusonem a Justinem Gaethjem, jenž v soupisce nahradil původně plánovaného Chabiba Nurmagomedova, který však zůstal kvůli koronavirové pandemii uvězněný v Rusku.

Dále se představí zvučná jména jako Donald Cerrone či Francis Ngannou.Zápasová karta na UFC 249:

Tony Ferguson vs. Justin Gaethje – o prozatímní titul lehké váhy

Henry Cejudo vs. Dominick Cruz – o titul šampiona bantamové váhy

Francis Ngannou vs. Jairzinho Rozenstruik – těžká váha

Calvin Kattar vs. Jeremy Stephens - pérová váha

Yorgan De Castro vs. Greg Hardy – težký váha

Donald Cerrone vs. Anthony Pettis 2 – lehká váha

Aleksei Oleinik vs. Fabricio Werdum – těžká váha

Carla Esparzaová vs. Michelle Watersonová– slámová váha

Uriah Hall vs. Ronaldo Souza – střední váha

Vicente Luque vs. Niko Price – velterová váha

Bryce Mitchell vs. Charles Rosa – pérová váha

Ryan Spann vs. Sam Alvey - polotěžká váha
 


Je to potřetí, co se organizace snaží galavečer uspořádat. Původně měl proběhnout 18. dubna v New Yorku. Kvůli současné situaci se ho UFC snažila přesunout do indiánské rezervace v Kalifornii. Snahu však zhatil kalifornský guvernér.

Související obsah


Vypadá to, že UFC nakonec dokáže doručit svým fanouškům slíbenou MMA podívanou a ještě o něco navíc. „Nemůžu se dočkat až doručíme ty strhující zápasy. Můj tým je připraven a zápasníci se během těchto těsně za sebou konaných galavečerů chtějí předvést,“ okomentoval vývoj situace šéf UFC Dana White. 
 

Podle nejnovějších zpráv navíc nebude 9. květen jediným slibovaným termínem. V průběhu týdne se totiž mají odehrát hned další dva turnaje, konkrétně 13. a 16. května. Všechny galavečery se navíc budou konat pod střechou stejné haly v Jacksonville. Samozřejmě ale bez přístupu diváků.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události