UFC

Oezdemir bude zkouška ohněm! I tak Procházka věří ve vítěznou premiéru

Po dlouhém čekání se potvrdily zvěsti o prvním soupeři Jiřího Procházky v UFC. Volkan Oezdemir přijal výzvu a český samuraj se tak utká s šestkou současného žebříčku polotěžké váhy. Pro úvodní zápas v nejprestižnější MMA organizaci je to těžký soupeř, nicméně přesně takové výzvy Procházka vyhledává.

Třicetiletý Oezdemir (17-4) vstoupil do profesionálního MMA v roce 2010. Po devíti výhrách v řadě podepsal smlouvu s organizací BELLATOR, kde absolvoval dva zápasy a utrpěl první porážku kariéry. Vedle smíšených bojových umění nastoupil i do zápasů v BJJ a kickboxu.

V roce 2017 debutoval v UFC, kde po třech výhrách v řadě dostal šanci na titul polotěžké váhy. Na UFC 220 však ve druhém kole podlehl Danielovi Cormierovi a vysněný pás nezískal. Následovaly dvě prohry, na které navázal stejným počtem vítězství. Na posledy zápasil v prosinci 2019, kdy na body porazil Aleksandara Rakiće.

Zdroj: Profimedia

V současnosti patří k nejlepším zápasníkům polotěžké váhy světa a na žebříčku UFC obsadil šestou příčku. Ačkoli se v organizaci těší dobré pozici, rozhodl se dát "nováčkovi" šanci.
 

„Jiří je sice nově příchozí, ale byl šampionem v Japonsku. Myslím, že UFC mělo problém najít mu soupeře, stejně jako měli problém najít soupeře pro mě. Nakonec se to hezky poskládalo,“ komentoval své rozhodnutí švýcarský zápasník. Duel s Procházkou zatím odsouhlasil slovně, avšak očekává se brzké oficiální potvrzení.

Související obsah

V UFC je v polotěžké váze pořádná tlačenice. V Top 5 si každý brousí zuby na skalp problémového šampiona Jona Jonese. Procházka míří na nejvyšší příčky a v kategorii do 93 kg chce pořádně zamíchat kartami. Místo pozvolné cesty na vrchol si zvolil pořádnou zkoušku.
 

Jeho trenér Martin Karaivanov dokonce prozradil, že jim organizace nabízela zápas s Thiago Santosem, který v žebříčku zaujímá třetí příčku.
 

Procházka má nad Oezdemirem výškovou převahu, avšak pár centimetrů navíc k výhře nepostačí. Jiří si v 29 zápasech připsal 23 knokautů, ale teď stojí před branami světové elity.
 

Volkan je pohyblivý borec, vydrží hodně ran a má docela dobrý fyzický fond. Takže moje příprava bude muset být velmi důkladná“ komentoval soupeře český samuraj.


Kde se utkají, zatím není jisté. Oezdemir nemůže zápasit na území USA kvůli incidentu z roku 2017. Zápasník byl za ublížení na zdraví při potyčce před barem ve státu Florida zadržen. Na americké půdě není vítaný a poslední duely absolvoval v Kanadě, Anglii, Uruguayi a v Koreji.

Související obsah

Nabízí se srpnový galavečer v Dublinu, nicméně irská vláda vydala bezpečností opatření, které do září zakazuje shromáždění více než 5000 lidí. Je nepravděpodobné, že by UFC uspořádalo galavečer mimo USA bez diváků. V záloze je však tajuplný Zápasnický ostrov, který vzbudil pozornost obou zápasníků.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události