Fotbal

Věříme, že ligu zahájíme co nejdřív, komentuje uvolnění opatření šéf LFA

Věříme, že ligu zahájíme co nejdřív, komentuje uvolnění opatření šéf LFA
Zdroj: profimedia.cz

Fotbalovým fanouškům v České republice svitla naděje na to, že své oblíbence v kopačkách uvidí v ostrých soubojích již za měsíc. Stanovisko nyní vydala i Ligová fotbalová asociace (LFA).

Vyhlášením nouzového stavu 12. března se zastavily tuzemské soutěže. Vedení LFA mělo již předtím plán, že minimálně dvě nadcházející kola odehraje bez diváků. Na to ale nedošlo.

Vzhledem k tomu, že pracovníci v první linii pracují naprosto neskutečným způsobem a česká veřejnost se chová nadmíru zodpovědně, došlo ke kulminaci šíření koronaviru na území České republiky a vláda tak mohla povolit přísná opatření.

Související obsah

 

Naposledy posunula možnost konání sportovních a kulturních akcí již na 25. května. "Aktuální vývoj ohledně uvolňování opatření vítáme a věříme, že to umožní znovuzahájení fotbalové ligy v co nejbližším termínu," řekl předseda LFA Dušan Svoboda.

O dalším postupu ohledně návratu zpět do soutěžního rytmu bude ale řídící orgán nejvyšších soutěží ještě jednat. "Další možný vývoj budeme řešit na pondělním zasedání Ligového výboru," upřesnil plány Svoboda.

Související obsah

Hráči začali v pondělí 20. dubna trénovat v omezeném režimu a v malých skupinkách, od půlky května, konkrétně pondělí 11., by mohla být zahájena plnohodnotná příprava.

Otázkou však zůstává formát. Ligové vedení musí rozhodnout, zda pouze dohraje základní část, anebo zachová i nadstavbu. Jisté je jen to, že tribuny zůstanou prádzné.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události