MMA

Změna plánu! Lucie Pudilová se po UFC představí na domácí scéně

Změna plánu! Lucie Pudilová se po UFC představí na domácí scéně
Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Očekávalo se, že Lucie Pudilová po ukončení angažmá v UFC zamíří do jiné americké organizace. Vše je ale jinak a nejúspěšnější česká zápasnice se představí na domácí scéně. K duelu ji vyzvala Tereza Bledá, která zatím bojovala jen v amatérské lize.

Pětadvacetiletá Lucie Pudilová (8-6) skončila v UFC začátkem roku 2020. Pro televizi Nova tenkrát přiznala, že už se o ní zajímají konkurenční soutěže: „Už mám několik atraktivních nabídek. Hlavně americké organizace.“

Ať už kariéra "příbramské střely" povede do zahraničí nebo ne, za současných okolností se rozhodla udělat zastávku na domácí scéně. Přihlásila se do nového projektu organizace OKTAGONMMA, kde změří síly s česko-slovenskými zápasnicemi.

Zdroj: Profimedia

Turnaj Oktagon Undeground nabízí nový MMA formát. Během pozastavení sportovního dění měli zápasníci všech kategorií i výkonnostních úrovní šanci přihlásit se do pyramidového turnaje s upravenými pravidly. Nejedná se o oficiální zápasy počítané do žebříčku. V kleci je upřednostněn boj v postoji a bojuje se na 3 kola po 3 minutách.

Související obsah


První ze sedmi turnajů zahájí ženská pyramida do 61 kg. Osm děvčat bude zápasit až o 135 tisíc korun. Mezi účastnice byly vybrány čtyři Slovenky a čtyři Češky, mezi kterými figuruje i Lucie Pudilová.

Zobrazit pspvek na Instagramu

OKTAGON UNDERGROUND a vbr zpasnic v ele s hvzdnou veternkou UFC LUCI PUDILOVOU, ampionkou Krajovi, finalistkou Vzvy "SILENT KILLER" a dal ostlen bojovnice z rznch discipln a velk talenty, kter si eknou o slovo! Zpasove dvojce budou teprve rozdleny! . "Mme fantastickou osmiku. Na slovensk stran teba dobe znm mistryn svta v thajboxu Lucia Krajovi. Finalistka OKTAGON Vzvy SILENT KILLER Szabov, kter je neporaen jak v thajskm boxu, tak v MMA. Na esk stran pochopiteln rezonuje ast jedin eskoslovensk zpasnice v UFC Lucie Pudilov, na kterou si u brous zuby cel zbvajc trojice eskch holek, kter si na n chtj udlat jmno. Hned ji vyzv Tereza Bled, kter nastoup vlastn do svho prvnho profi zpasu, ale je to velk talent, kter byl postrachem soupeek v amatrech. Podailo se nm dostat i Magdu ormovou, kterou jsme dlouho chtli a mluv se o n, jako o dal esk UFC zpasnici. Dle Tereza Dvokov, kter je absolutn pika v postoji a taky u dlouho uvauje o tom, e by se dala na MMA. Celkov ns tedy ek vn nalapan ensk pavouk a dovolm si ct, e lep to bt u nemohlo, komentuje vbr promotr Ondej Novotn.

Pspvek sdlen OKTAGON MMA (@oktagonmma),

„Máme fantastickou osmičku. Na slovenské straně třeba dobře známa mistryně světa v thajboxu – Lucia Krajčovič. Na české straně pochopitelně rezonuje účast jediné česko-slovenské zápasnice v UFC – Lucie Pudilové,“ komentuje soupisku spolumajitel a promotér organizace Ondřej Novotný.
 

Skalp Lucie Pudilové by byl cenným kariérním úspěchem. O slovo se tak přihlásila vycházející hvězda české scény Tereza „Ronda“ Bledá. „Chtěla bych Lucii Pudilovou. Věřím, že to zvládnu a potvrdím své kvality,“ věří si mladá zápasnice.

Související obsah

Bledá si na Pudilovou věří, přitom sama ještě v profesionálním ringu nestála, Za sebou má úspěšnou amatérskou kariéru šesti zápasů, během kterých nepoznala porážku a stala se mistryní České republiky. Na stejný úspěch dosáhla i v boxerském ringu.
 

Pudilová má tak před sebou turnaj s pořádně nabitou soupiskou, otázkou je zda pro ní domácí zápasnice budou konkurencí. Každopádně po čtyřech porážkách v řadě je čas, spravit si chuť a opět ochutnat vítězství.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události