Tenis

Žádný tenista netrpí hladem, dejte peníze potřebným, říká světová trojka

Z řad tenistů umístěných v nižších patrech žebříčku vyšla nedávno petice, která měla za cíl přimět Mezinárodní tenisovou federaci (ITF) k tomu, aby jim v době krize finančně pomohla. To se nelíbí světové trojce Dominicu Thiemovi.

Šestadvacetiletý rodák z Vídně přišel s dosti přísným názorem, který možná u mnohých tenisových fandů vzbudí nemalé kontroverze. 

Mezi hráči vznikla petice, která nasbírala tisíce podpisů a která byla doručena na vedení ITF, kde hůře postavení hráči žádají alespoň nějkou finanční injekci v době, kdy kvůli zrušení turnajů přišli o velkou část svých příjmů.

"Velká trojka" Nadal – Djokovič – Federer vytvořila speciální konto, na nějž se začaly posílat finance, které pak mají být distribuovány těm, kteří jsou nyní bez možnosti výdělků na turnajích.

Související obsah

K tomu se vyjádřil i třetí hráč mužského žebříčku. "Znám prostředí Futures a ne všichni hráči do toho jdou naplno. Nikdo nic nedostane zadarmo, já se také vypracoval od nuly. Myslím si, že ty peníze by se měly použít na lepší věci. Dostat by je měli lidé, kteří je opravdu potřebují. Žádný tenista netrpí hladem," nebral si servítky Thiem.

Pravda, někteří hráči nyní hladem skutečně netrpí. Ovšem, velká část níže postvených tenistů a tenistek teď žije z rezerv, ale ani ty nemají nekonečné dno. Sezóna velkých turnajů je pozastavená minimálně do poloviny července. Co bude dál, není jisté a mnoho hráčů by jistě nějakou drobnou injekci uvítala.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události