UFC

Klein měl být prvním Slovákem v UFC! Premiéru překazil koronavirus

Klein měl být prvním Slovákem v UFC! Premiéru překazil koronavirus
Vycházející MMA hvězda Ľudovít Klein | Zdroj: Profimedia

Zatímco s UFC podepsalo smlouvu již pět zápasníků z České republiky, Slovensko na prvního reprezentanta stále čeká. Avšak ukázalo se, že největší naděje Lajoš Klein byl od životního snu blíž, než se zdálo.

Pětadvacetiletý Ludovít „Lajoš“ Klein (16-2) v česko-slovenské organizaci OKTAGON ukončuje jednoho soupeře za druhým. Díky předváděným výkonům si ho všimlo i UFC, kde měl již několikrát nastoupit jako náhradník. Nicméně zápas nikdy nedopadl a Lajoš se rozhodl prozatím soustředit na domácí scénu.

 

Avšak to ještě nevěděl, že měl v nejprestižnější MMA organizaci světa brzy nastoupit. „Čekám na UFC skoro rok. Měl jsem být nasazený na turnaji v Kazachstánu, kde měl být hlavní zápas Yan vs. Moraes. Tentokrát jsem nebyl žádný náhradník, ale měl jsem být přímo na kartě,“ prozradila slovenská naděje pro server huste.joj.

Zdroj: Profimedia

O svém angažmá v UFC se Klein dozvěděl až po vypuknutí pandemie. Bohužel galavečer se měl konat 13. června a za současné situace bude jen těžko uskutečnitelný.


Naštěstí UFC má o Lajoše zájem i nadále. „Dostal jsem zprávu, že až se to všechno uklidní, tak se mnou počítají. Těžko však říct, kdy bude zápas. Uvidíme, jak to s tím virem půjde,“ dodal Klein.

Související obsah 

O kvalitách svého svěřence promluvil s televizí Nova jeho trenér Attila Végh. Už v prosinci 2019 předpovídal, že právě Lajoš bude prvním slovenským zápasníkem v UFC.

 

Kleinův trenér Attila Végh promluvil o šancích na UFC:


Lajoš může nastoupit, jak v pérové váze (do 66 kg), tak v lehké váze (do 70 kg). V těžší váhovce ho v organizaci OKTAGON vyzývá šampion Mateusz Legierski. Nicméně v případě nabídky od UFC, by byla volba jasná.

 

Související obsah
Slovensko se tak možná brzy dočká prvního zástupce. Českou republiku v UFC reprezentovali už Karlos Vémola, Viktor Pešta, Lucie Pudilová, David Dvořák a na premiéru čeká i Jiří Procházka. Českou vlajku měl na svých ramenech i Uzbek s českým srdcem Machmud Muradov.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu UFC

Důležité Události