Tenis

Tenisté pomáhají s ovladačem v ruce, do akce se zapojila i česká jednička

Po fotbalistech, hokejistech a dalších odvětví ukázali i tenisté, že se spolu mohou měřit v tenisové videohře. V pondělí totiž odstartoval nový charitativní turnaj s názvem Mutua Madrid Open Virtual Pro. Do zápasů na konzoli PlayStation 4 se zapojila i česká hráčka Karolína Plíšková, která však za sebou nemá dobrou premiéru.

Královna konzolí z české tenistky asi nebude. Karolíně Plíškové ale porážka 0:3 proti Francouzce Ferrové náladu příliš nezkazila. Třetí tenistku světa totiž čekají ve skupině ještě Švýcarka Bencicová a Španělka Suárezová.

To světová dvojka Španěl Nadal válí i doma z gauče. Kanaďana Šapovalova na dálku porazil 4:3. Šikovné ruce i mimo kurty ukázali třeba i Andy Murray nebo Alaxander Zverev., kteří na úvod vyhráli.

 

Výtěžek z charitativního turnaje, který hraje 16 žen a 16 mužů půjde na podporu tenistů, kteří se kvůli koronaviru dostanou do finančních potíží.

Turnaje se zúčastní i Rakušan Dominic Thiem, který se před pár dny poměrně kontroverzně vyjádřil k finanční pomoci pro tenisty, když řekl, že ani hráči z nižších pater tenisového žebříčku hladem rozhodně netrpí.

 

Související obsah

Sezona na kurtech však nezačne minimálně do poloviny července.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události