Esport

Útočník z Wolves válí s ovladačem v ruce, ve Fifě poráží i profesionály

Útočník z Wolves válí s ovladačem v ruce, ve Fifě poráží i profesionály
Zdroj: as.com

To, že si leckterý sportovec rád zahraje fotbalový simulátor FIFA 20, je poměrně známá věc. Svou oblibu k této hře neskrývají ani velké české hvězdy, jako Jakub Jankto, Patrik Schick nebo Jan Kopic. Z fotbalistů Premier League je bezkonkurenčně nejlepším Diogo Jota z Wolverhamptonu, který ve Fifě přehrává nejen konkurenční fotbalisty, ale i profesionální hráče.

Diogo Jota je portugalský útočník, který v letošním ročníku výrazně pomohl svým Wolverhampton Wanderers k 6. místu v aktuální tabulce. Kvůli koronavirové krizi má Jota ještě více času na trénink jeho herních dovedností, které se naplno projevily v zápasech proti dalším fotbalistům anglické ligy, ale i v každotýdenní Weekend League, kde dosáhl perfektního skóre 30:0. 

V turnaji s názvem ePremier League Invitational se Jota blýskl proti zástupcům ze všech konkurenčních klubů nejvyšší anglické ligy. Největším sokem mu byl zástupce Liverpoolu Trent Alexander-Arnold, kterého ve finále udolal až v prodloužení. Ještě větší fifařský úspěch se mu ale povedlo ulovit v každotýdenní víkendové lize. 

Související obsah

V té se hráči z celé Evropy utkají každý víkend v online žebříčku, kde vždy odehrají přesně 30 zápasů a cílem je jich vyhrát co nejvíce. Pro porovnání, všech třicet se jen tak nepovede vyhrát ani hráčům profesionální úrovně a z České republiky se to běžně podaří maximálně dvěma až třem hráčům. 

Související obsah

Diogo Jota to ale zvládl a do své sestavy si ve hře zvolil i několik svých konkurentů. V jeho základní jedenáctce totiž figuroval třeba stoper Liverpoolu Virgil van Dijk nebo belgický záložník Kevin De Bruyne z Manchesteru City. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události