Esport

Historicky prvním eFotbalistou roku se stal reprezentant Viktorie Plzeň

Historicky prvním eFotbalistou roku se stal reprezentant Viktorie Plzeň
Zdroj: Profimedia

Rok od roku esport roste a velký krok vpřed učinila také oblíbená anketa Fotbalista roku, ve které se poprvé vyhlašoval nejlepší český hráč herního simulátoru FIFA 20. Kdo se radoval z historického prvenství?

Hlasování se zúčastnilo celkem 45 hlasujících, mezi nimiž figurovali zástupci samotných esportových týmů, zástupci médií, organizátoři turnajů, fanoušci, herní osobnosti a v neposlední řadě také fotbalisté české reprezentace Patrik Schick a Jakub Jankto.
 

Hlavními favority byl Lukáš „T9Laky“ Pour a Dominik „Seron“ Čermák. Druhý jmenovaný reprezentuje Sampi, tým, který vlastní Jakub Jankto, T9Laky působí v esportové divizi Viktorie Plzeň. Právě tito dva společně dominovali na špičce domácí scény a v téměř každém z velkých turnajů obsazovali medailové příčky.

Související obsah


 

Seron sice jednoznačně vedl ve skupině hlasujících z řad zástupců médií, avšak u ostatních hlasujících těsně vyhrával T9Laky, což plzeňského reprezentanta nakonec dovedlo k celkovému vítězství.
 

„Jsem rád, že se zavedla tato anketa, protože je to další posun pro nás hráče a hlavně i pro samotný FIFA esport v ČR. Je pro mě čest být oceněn mezi hráči, na které jsem koukal jen na stadionu nebo v TV. Trofej je parádní a dost velká a těžká,“ nechal se slyšet vítězný hráč.


T9Laky vyhrál v úvodu roku vůbec první ročník e:LIGY s Viktorií Plzeň, následně jako jednotlivec postoupil do podzimního finále CZC.cz iSport ligy a nejlépe Česko reprezentoval i v rámci kvalifikací největšího světového turnaje Global Series.
 

Související obsah

Dále plzeňský gamer uhrál třetí a čtvrté místo v loňských sezonách největší dlouhodobé domácí soutěže FIFA COOL ligy, což však vzhledem k jeho vysokým cílům bere spíše jako zklamání.
 

„Je to úžasný pocit vyhrát historicky první ročník eFotbalisty roku. Chtěl bych poděkovat každému, kdo pro mě hlasoval,” usmíval se Lukáš „T9Laky“ Pour.

 

Související obsah

Konečné pořadí ankety eFotbalista roku 2020:
1. T9Laky (FC Viktoria Plzeň) - 153 bodů
2. Seron (Sampi.Tipsport) - 133 bodů
3. DRMi10 (FC Viktoria Plzeň / SK Slavia Praha) - 41 bodů
4. RIIJK (Entropiq) - 25 bodů
5. Emerickson (AC Sparta Praha) - 24 bodů
6. Marioooso (AC Sparta Praha) - 16 bodů
7. M4tk05 (Bohemians Praha 1905) - 2 body
8. Caster (AC Sparta Praha) - 1 bod
9. MikiTheGoat (Sampi.Tipsport) - 1 bod
 

eRepre, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události