Vzpírání

Hora ze seriálu Hra o trůny pokořil světový rekord. Zvedl přes půl tuny

Hafthor Júlíus Björnsson je známý jako Hora ze seriálu Hra o trůny. Není to však jen herec, ale také vynikající vzpěrač. Islanďan nyní stanovil nový světový rekord v mrtvém tahu, když zvedl více než půl tuny.

Islanďan Hafthor Júlíus Björnsson začal svou sportovní kariéru jako basketbalista. S jeho 205 centimetry ani není divu. Reprezentoval svou zemi v mládežnických kategoriích, ale časem přesedlal na vzpírání a jiné silácké soutěže.


Od roku 2011 se účastní soutěže Nejsilnější muž světa, kterou v roce 2018 také vyhrál. V evropském ekvivalentu této soutěže dominuje, když z posledních šesti ročníků pětkrát vyhrál a jednou byl druhý. Snad i proto si ho všimli tvůrci seriálu Hra o trůny a obsadili ho do role Hory.

Zdroj: Profimedia


Björnsson ale při své herecké kariéře nezanevřel na vzpírání, ba naopak. V sobotu stanovil nový světový rekord v mrtvém tahu. Dokázal zvednout neuvěřitelných 501 kilogramů. Předchozí rekord byl rovných 500 kg a jeho držitelem byl Angličan Eddie Hall.

Související obsah"Jsem teď naměkko, je to ale historický moment. Jsem hrdý na sebe i na svou ženu," okomentoval svůj výkon. Sám seveřan prý ale cítil, že při své formě je schopen zvednout i víc, takže se možná můžeme těšit na další překonání rekordu v jeho režii.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události