UFC

Cerrone se těší na odvetu! Po 7 letech dostane šanci oplatit kopanec do jater

Cerrone se těší na odvetu! Po 7 letech dostane šanci oplatit kopanec do jater
Donald Cerrone a Anthony Pettis Zdroj: koláž tn.cz / profimedia

Donald „Kovboj“ Cerrone se 9. května na UFC 249 podruhé střetne s Anthony Pettisem. Ten ho v roce 2013 ukončil v prvním kole kopem do jater. V odvetném duelu hodlá UFC veterán pomstít rychlou porážku a přerušit sérii tří proher.

Držitel několika UFC rekordů Donald Cerrone (36-14-1NC) na osudový kop vzpomíná s bolestí. Nicméně vhozenou rukavici na odvetu s Anthony Pettisem (22-10) hodlá využít a pomstít se. 
 

„Nakopnul mě tak, že mi vyletěly játra ven z těla, to bylo na houby. Jasně, že zápasník chce vždy šanci na odvetu, ale čistě statisticky je to dobrý duel. Bude to dobrý zápas plný zábavy. Je to ten zápas, jaký chtějí diváci vidět,“ komentoval Kovboj zápasy s Pettisem pro MMA Junkie.„Půjdu do klece vyhrát. Tři prohry v řadě je nejhorší skóre, jaké jsem v kariéře měl. Je to divoký sport plný vzestupů a pádů. Ale teď jsem u kormidla, zápasy domluvené na poslední chvíli jsou moje,“ pokračoval Cerrone.
 

Duel lehké váhy Cerrone vs. Pettis z roku 2013:


 

Duel Cerrone vs. Pettis 2 byl domluven na poslední chvíli v rámci provizorní zápasové karty pro UFC 249, ze které se vyklubala pořádně našlapaná soupiska. Na rozdíl od první duelu, odvetu spolu svedou v těžší velterové váze (do 77 kg). 
 

 Zatímco se mnoho profesionálních zápasníků během pandemie potýkalo se zavřenými tělocvičnami, Cerrone mohl v klidu trénovat na svém ranči v Novém Mexiku, kde má zařízen plně vybavený gym.

Související obsah

 

Do zápasu na poslední chvíli tak může nastoupit naprosto připravený a znovu naskočit na vítěznou vlnu. Naposledy vyhrál v březnu 2019. Pak následovala porážka od Fergusona, Gaethjeho a Conora McGregora. Ačkoli každá prohra bolí, na duel s irským ranařem kovboj vzpomíná nejhůře.

► UFC 249 se blíží! Co je největším tahákem a co chystá Nova Sport?


 

I přes Kovbojovo odhodlání, Pettis nebude lehkým soupeřem. K vítězství ho žene podobná motivace, neboť od zápasu v roce 2016 o prozatímního šampiona pérové váhy s Maxem Hollowayem zažívá jízdu na horské dráze.

V sedmi zápasech vystřídal tři váhové kategorie a vyhrál pouze tři duely. Naposledy zápasil, stejně jako Kovboj, na UFC 246 v lednu 2020, kde prohrál s Carlosem Ferreirou.
 

UFC 249 a duel Cerrone vs. Pettis 2 sledujte v neděli 10. května na Nova Sport 2 živě od 2:00.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události