UFC

Kovboj promluvil o duelu s Conorem: Oko se uzdravilo, srdce nikoliv

Kovboj promluvil o duelu s Conorem: Oko se uzdravilo, srdce nikoliv
Zdroj: Profimedia

Donald „Kovboj“ Cerrone před UFC 249 zavzpomínal na duel s Conorem McGregorem. Při největším duelu jeho kariéry prý do klece nastoupil jiný chlap, který tam ani nechtěl být! UFC veterán při své zpovědi ukázal, jak důležitá je v MMA psychika a nastavení hlavy.

Cerrone (36-14-1) v UFC drží rekordy nejvíce výher (23) i nejvíce ukončení před limitem (16). Avšak na největší zápas své kariéry nevzpomíná v dobrém. V lednu 2019 ho na UFC 246 ukončil Conor McGregor (22-4) po pouhých 40 vteřinách. Sedmatřicetiletý zápasník o duelu promluvil s ESPN.

 

„Donald nastoupil, ale Kovboj tam nebyl. Špatný chlap nastoupil a já se nemohl nabudit. Můj největší zápas, veškerá pozornost byla mířená na mě, byl to můj čas zářit a já tam ani nechtěl být,“ komentoval zápas Cerrone.
 

Cerrone získal svou přezdívku "Kovboj" díky svému životnímu stylu. Žije a trénuje na ranči v Novém Mexiku. Mimo MMA se věnuje adrenalinovým sportům. Také jezdí na koni, ze kterého loví zvěř. To vše podtrhuje kloboukem, ve kterém vždy do klece nastupuje.
 

Kovboj má za sebou pestrou kariéru, během které vybojoval mnoho vítězství, ale v kleci zažil i zlé momenty. Výkony, připomínající projížďku na horské dráze, jsou odrazem zápasníkovy psychiky.

Související obsah

„Někdy nastoupím a cítím se nažhavený a zatraceně připravený. A někdy zase ani nechci zápasit. Dva dny před UFC 246 jsem byl naprosto připravený, ale v den zápasu jsem to tak necítil,“ promluvil o psychické stránce Cerrone.

Zdroj: Profimedia


Zápas začal McGregor zběsilým úderem, kterému se Cerrone vyhnul. Nicméně následovala série úderů ramenem a tvrdý kop na hlavu. Poté Kovboj inkasoval údery na zemi a bylo po zápase. Kromě prohry odešel s poraněným okem. Své pocity přesně popsal pro server MMA Fighting:
 

„Můj mozek byl po tom výprasku pořádně otřesen. Ale už se cítím fyzicky dobře. Mé oko se zahojilo, ale mé srdce je pořád zraněné. Ale to je to, co MMA dělá chlapským sportem.“ 

 

Krátce po zápase se objevily názory, že Cerrone zápas prodal. Nicméně fanoušky MMA ujistil, že na světě není dost peněz, aby ho přiměly k zfixlování výsledku.

Související obsah

I přes tři porážky v řadě je rozhodnutý stále zápasit a ukázat, že ještě nepatří do starého železa. Příležitost nechat v kleci řádit pravého Kovboje bude mít už 9. května na UFC 249. Na prvním turnaji po koronavirové pauze nastoupí k odvetnému duelu velterové váhy proti Anthony Pettisovi (22-10). Ten jej v roce 2013 taktéž ukončil hned v prvním kole.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události