UFC

Nejlepší turnaj roku se blíží! Jak tipuje Muradov výsledek hlavního zápasu?

Nejlepší turnaj roku se blíží! Jak tipuje Muradov výsledek hlavního zápasu?
Zdroj: TV Nova

Blíží se první MMA galavečer po koranovirové odmlce. Po sérii odložení a odstoupení některých zápasníků se pro turnaj UFC 249 přichystala nabitá zápasová karta. O chystaném turnaji promluvil pro televizi Nova první Uzbek v UFC Machmud Muradov.

Po dvouměsíční pauze UFC přichystalo neuvěřitelnou kartu. Hlavnímu duelu Ferguson vs. Gaethje bude předcházet titulová bitva Cejudo vs. Cruz a střet dvou ranařů těžké váhy Ngannou vs. Rozenstruik. V předzápasech se představí například Donald Cerrone, Uriah Hall či krásná Michelle Watersonová.„Nejvíc se těším na hlavní zápas Tony Ferguson vs. Justin Gaethje a na Ngannou vs. Rozenstruik. Ale i Cejudo udělá hezký zápas. Jak říká Dana White, bude to nejlepší karta roku a myslím, že to tak je,“ okomentoval Mach nadcházející turnaj.

Mach se měl podle původní plánů na turnaji sám představit. V předzápase se měl ve svém třetím vystoupení v UFC postavit Karlu Robersonovi (9-2), nicméně kvůli bezpečnostním opatřením a cestovním omezením musel ze zápasu odstoupit. Galavečer se následně z 18. dubna přesunul na 9. května.
 

Související obsah


 

Ze stejných důvodu jako Mach, musel odstoupit i šampion lehké váhy Chabib Nurmagomedov (28-0). Toho v duelu s Tony Fergusonem (25-3) nahradil Justin Gaethje (21-2). Spolu se utkají o prozatímní titul šampiona kategorie do 70 kg.


„Je to 50-50. Když to bude pětikolová bitva tak vyhraje Ferguson. Měl čas na těžkou přípravu a měl zápasit s Chabibem, na to zápasník potřebuje pořádnou fyzičku. Gaethje vzal zápas na poslední chvíli a ve 4. a 5. kole už mu fýza odchází. Ale 1. - 3. kolo může vyhrát, zaleží na taktice,“ zhodnotil Muradov šance hlavních aktérů.
 

Související obsahV každém případě se v kleci odehraje pořádná bitva. Gaethje má za sebou tři vyhrané zápasy, které rozhodl už v prvním kole. Ferguson je na vlně 12 vítězství a jediné co mu chybí k dovršení odkazu je získaní titulu šampiona. Vítěz duelu by se měl podle prezidenta UFC Dany Whitea utkat na podzim s Chabibem.
 

UFC 249 sledujte v neděli 10. května živě od 2:00 ráno na Nova Sport 2 a Voyo.

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu UFC

Důležité Události