UFC

Cejudo týden před UFC 249 ukázal novou formou! Nabral svaly a omládl

Cejudo týden před UFC 249 ukázal novou formou! Nabral svaly a omládl
Proměna UFC šampiona Henryho Cejuda Zdroj: koláž tn.cz / profimedia

Ztížené podmínky domácí karantény dvojnásobného UFC šampiona nezastavily a týden před obhajobou titulu bantamové váhy ukázal prvotřídní formu. Za 12 týdnů odvedl kus práce a dokonce omládl.

Henry Cejudo (15-2) ukázal, že trénovat se dá v každých podmínkách. Se svými fanoušky sdílel novou formu, na které pracoval poslední tři měsíce. Vyzbrojen novými svalovými přírůstky se vrátí do klece už 9. května.

 

„Opravdu nevidím rozdíl mezi přípravným kempem a trénováním v karanténě. Ale řeknu to takhle, jsem připravený přijít a zničit,“ okomentoval svůj 12týdenní progres Henry Cejudo.Třiatřicetiletý zápasník s fotkou aktuální formy sdílel i údaje o proměně svého těla. Během přípravy na nadcházející zápas nabral téměř dva kilogramy čisté svaloviny, zhubnul přes tři kila tuku a biologický věk svého organismu snížil na 29 let.
 

Cejudo naposledy zápasil v červnu 2019, kdy porazil Marlona Moraese a získal korunu bantamové váhy. Následně si kvůli zranění ramene prodloužil odpočinek a uvolnil dříve získaný titul šampiona muší váhy (do 56,7 kg). Avšak oba pásy mu zůstaly jako památka a šampion je před časem využil k provizornímu tréninku. Těžko uvěřit, že právě tím dosáhl aktuální formy.
 

Henry Cejudo doma trénuje se svými trofejemi:

Kromě domácího posilování se získanými trofejemi Cejudo svou přípravu absolvoval ve sportovním středisku Neuro Force 1 v Arizóně. „Bude v nejlepší formě, co jste ho kdy viděli," řekl trenér, který dohlíží na jeho silově-kondiční trénink.
 

Vypadá to, že Cejudo do klece nastoupí ve fenomenální formě, ale ještě nemá vyhráno. Podle údajů zveřejněných 1. května váží 70 kg. Během předzápasového týdne jej čeká ještě nejtěžší část přípravy, a to shození váhy pro splnění limitu 61,2 kg. Nicméně není to nic, s čím by si bývalý dvojnásobný šampion a olympijský vítěz neporadil.

Související obsah


UFC šampion bantamové váhy (do 62 kg) Henry Cejudo se měl 9. května utkat s legendou José Aldem (28-6) na UFC 250. Kvůli probíhající pandemii Aldo odstoupil a následně se i galavečer odložil. Nicméně Cejudo přijal nabídku na náhradní duel s Dominikem Cruzem (22-2) a svůj titul tak bude obhajovat ve stejném termínu, avšak na turnaji UFC 249.


UFC 249 a bitvu o titul bantamové váhy sledujte v neděli 10. května živě na Nova Sport 2 od 2:00.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události