Hokej

Hokejový nároďák budou trénovat i Martin Straka s Jaroslavem Špačkem

Hokejový nároďák budou trénovat i Martin Straka s Jaroslavem Špačkem
Zdroj: Profimedia

Spekulace se potvrdily! Český hokejový tým bude v nadcházejících dvou letech trénovat trojice ve složení Filip Pešán, Martin Straka a Jaroslav Špaček. Nové vedení, které by se mělo objevit na zimních olympijských hrách v Pekingu, posvětil Výkonný výbor Českého hokeje.

„Jsem přesvědčen, že se podařilo sestavit silné vedení, které se může opřít o trenérské úspěchy, vynikající hráčskou minulost a všeobecný respekt,“ vyjádřil se ke zvolenému výběru sám prezident Českého hokeje Tomáš Král.


Spokojený je i hlavní trenér Filip Pešán, který ve funkci nahradil Miloše Říhu a za parťáky si zvolil právě plzeňské duo – Martina Straku a Jaroslava Špačka.

„Jsem velmi rád, že kolegové na moji nabídku kývli, jde o hokejové osobnosti, které mají za sebou úspěchy, jak na ledě, tak na střídačce nebo v managementu. Nepochybuji přitom, že naše spolupráce bude fungovat, protože máme velmi podobný pohled na hokej.”

Související obsah


 

Velké hráčské a trenérské zkušenosti má i dvojice Martin Straka a Jaroslav Špaček. Oba jsou olympijští vítězové a mistři světa. Společně pak dokázali dotáhnout hokejovou Plzeň k titulu v sezoně 2012/13.

Související obsah

Špaček už dělal asistenta hokejovému týmu pod dohledem Vladimíra Růžičky a Vůjtka, poté také Josefu Jandačovi. Naopak Straka, který je zároveň majitel extraligové Plzně, povede český „nároďák“ poprvé.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události