Tenis

Tenistka podpořila zdravotníky, sehrála exhibici na střeše nemocnice

Tenistka podpořila zdravotníky, sehrála exhibici na střeše nemocnice
Australská tenistka Ashleigh Bartyová Zdroj: Profimedia

Zatímco mužská světová jednička si zahrála tenis na antukovém dvorci a hrozí jí trest, ta ženská dokonce vystoupala až na střechu nemocnice v Austrálii. Tímto gestem tak teniska Ashleigh Bartyová chtěla vzdát hold všem lékařům a zdravotníkům z první linie.

“Poslední měsíce byly pro nás opravdu složité. Díky všem doktorům, sestrám a dalším hrdinům. Bylo neuvěřitelné vidět, jak vše funguje,” vyjádřila poctu loňská vítězka French Open, která konkrétně vzdala hold nemocnici v Brisbane.

Tam totiž 24letá australská tenistka vzala svého parťáka, bývalého tenistu Patricka Raftera, a sehrála s ním exhibiční klání na střeše zmíněné nemocnice.

"Bylo to pro všechny něco výjimečného. Lidé tady teď pracují jako otroci a bylo fajn, že se na pár minut mohli rozptýlit. Ash i Pat tu mají spoustu fanoušků,” ocenil jejich počínání sám ředitel nemocnice David Rosengren.

Naopak jinačí pocity asi teď prožívá mužská světová jednička Novak Djokovič, který zase svým sledujícím na Instagramu ukázal, jak hraje tenis se svým sparingem na antukovém dvorci.

Pravděpodobně mu však nedošlo, že sportovní zařízení, včetně kurtů, jsou ve Španělsku nadále uzavřeny, a to i pro profesionální sportovce. Srbskému tenistovi tak hrozí trest.
 

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události