MotoGP

Odjede se MotoGP v Brně? Jezdec Abraham tomu stále věří

Nejistota nadále vládne kolem konání Velké ceny Brna. Po čtyřech zrušených závodech nyní figuruje jako první v kalendáři MotoGP. Pokud však koronavirová opatření opadnou, mohl by se závod v srpnu skutečně jet, čemuž věří i bývalý jezdec nejsilnější kubatury Karel Abraham.

„Pevně věřím, že závod v Brně by mohl být prvním nebo jedním z prvních závodů mistrovství světa,“ optimisticky se vyjádřil nad Grand Prix České republiky, která by se měla jet 9. srpna.

Je však potřeba vyřešit opatření spojené s nákazou covid-19, i zdali se může jet závod s diváky.
 

„Ten okruh je opravdu obrovský, takže si dokážu představit, že by se rozdělil do sektorů, kde by v každém bylo opravdu jenom 200 fanoušků, aby byly rozestupy dostatečné,“ zamyslel se nad potenciálním řešením 30letý závodník, který však následně zmínil, že on není tím mužem a organizátorem, který by mohl brněnský závod skutečně odsouhlasit.

Související obsah

To mají na starost jiní zodpovědní lidé, kteří by se měli sejít na konci května a přijít s definitivním rozhodnutím. Faktem ale je, že už byly zrušeny čtyři závody MotoGP v této sezoně.

Související obsah

V Kataru na začátku března sice ještě odstartovaly Moto2 a Moto3, ale určitě se už nepojede v německém Sachsenringu, nizozemském Assenu a ve Finsku.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události