Mistrovství světa silničních motocyklů se musí vypořádat s dalšími ztrátami. Původně odložené závody v německém Sachsenringu, nizozemském Assenu i na finském okruhu byly definitivně zrušeny. V kalendáři MotoGP tak momentálně zůstává jako první Grand Prix na brněnském okruhu, otázkou ale zůstává, jestli se pojede i tam.
Koronavirová pandemie opět rozesmutnila fanoušky rychlých motorek. Mistrovství světa silničních motocyklů totiž dostalo další velký zásah do aktuálně pozastavené sezony.
Poté, co se v omezeném režimu odjel závod v Kataru na začátku března, byly další tři podniky odloženy. Nyní však bylo jak Grand Prix Německa, tak Velká cena Nizozemska a Finska definitivně zrušeny.
Závodníci, kteří si někteří krátí chvíli při virtuálních závodech MotoGP, by se tak nedříve mohli na trat vrátit v srpnu, a to během závodu v České republice. Jenže ani na Masarykově okruhu v Brně to se seriálem MotoGP nevypadá moc nadějně. O jeho osudu se však rozhodně až na konci května.