UFC

Kdo bude prozatímním šampionem? Procházka s Dvořákem se neshodnou

Kdo bude prozatímním šampionem? Procházka s Dvořákem se neshodnou
UFC 249: Procházka a Dvořák | Zdroj: koláž tn.cz / profimedia

Blíží se UFC 249 a duel o prozatímního šampiona lehké váhy Ferguson vs. Gaethje. První turnaj pořádaný po koronavirové pauze pro televizi Nova okomentovali dva současní zápasníci působící pod záštitou UFC Jiří Procházka a David Dvořák.

UFC 249 s nabitou zápasovou kartou – Ferguson vs. Gaethje, Cejudo vs. Cruz, Ngannou vs. Rozenstruik a další, je na radaru každého příznivce bojových sportů. Procházka s Dvořákem prozradili, na co se těší a kdo vyhraje hlavní duel.

 

„Mám raději Fergusona, hlavně kvůli jeho charakteru a super pohybu, který přizpůsobuje každé situaci. Ale nechť vyhraje ten lepší,“ komentoval Procházka (26-3) nadcházející duel. Nejlepšího českého MMA zápasníka UFC premiéra teprve čeká. Datum je nejisté, ale soupeřem bude Volkan Oezdemir (17-4).
 


 

Kromě hlavního zápasu se na UFC 249 uskuteční i řada dalších zajímavých duelů. Například duel o titul bantamového šampiona mezi Henrym Cejudem (15-2) a Dominikem Cruzem (22-2), který do klece nastoupí po čtyřleté pauze.
 

Boj o korunu váhovky do 61,2 kg je Davidovi „Undertaker“ Dvořákovi (18-3) mnohem bližší. Sám zápasí o stupeň lehčí muší váze (do 56 kg), ve které Cejudo dříve držel titul.


„Osobně se nejvíc těším na zápas Cejudo vs. Cruz. To bude pro mě skvělá podívaná. Rychlé kombinace a parádní práce nohou,“ říká nejnovější reprezentant České republiky v UFC.


Zdroj: Profimedia

 

V hlavním duelu večera se David přiklonil na stranu outsidera. „Já věřím Gaethjemu. Ferguson bude chtít štípanou a v té mu věřím o malinko méně. Zápas je to 50/50, ale fandit budu Gaethjemu,“ zhodnotil zápas Dvořák.
 

Související obsahJestli vyhraje favorit Procházky, anebo Dvořáka se ukáže v noci z 9. na 10. května. V každém případě bude fanouškům MMA doručena pořádná porce zábavy, která bude po zápasnické stránce plnohodnotnou náhradou za zrušený duel Chabib vs. Ferguson.


UFC 249 sledujte v neděli 10. května živě od 2:00 ráno na Nova Sport 2 a Voyo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události