šipky

Jediná šipka k postupu! Sedláček znovu trápil mistra světa Crosse

Jediná šipka k postupu! Sedláček znovu trápil mistra světa Crosse
Karel Sedláček při zápase Zdroj: Archiv Karla Sedláčka

Kousíček chyběl k tomu, aby nejlepší český šipkař Karel Sedláček postoupil ze své skupiny na turnaji v rámci PDC Unibet Home Tour. Stopku mu nakonec přistavil čtvrtý hráč světového žebříčku Angličan Rob Cross, nad kterým však „Zlej Kája“ vedl v jednu chvíli už 4:0.

Sedláčkovi tak chyběl pouze jediný vítězný leg k vítězství 5:0 a postupu ze skupiny, nicméně stačila by mu i výhra 5:3.

Ani to však bohužel nestačilo. Rob Cross totiž neskutečně zabral a dokázal vyhrát rovnou pět legů v řadě. Po výhře 5:4 tak postupuje ze skupiny právě mistr světa z roku 2018, který navíc mohl poslat i vítězné gesto do nebe, jelikož před pár dny mu zemřel dědeček na koronavirus.
 

„Přišlo to bez varování, neměl jsem čas truchlit. Musíte nějak zůstat silný pro lidi kolem vás. Moje babička teď žije s námi a snažíme se, aby byla v bezpečí," vyjádřil se Angličan ke své ztrátě.
 

Související obsah

Naopak Karel Sedláček se mohl držet za hlavu, za stavu 4:4 mu chyběla pouze jediná šipka k vítězství, double 20 však netrefil.

Elitní český šipkař se do online turnaje pod hlavičkou PDC dostal po odstoupení Nizozemce Telnekese, jenž se omluvil z rodinný důvodů.

Související obsah

Ze svého domova v Červeném Kostelci pak ve skupině zapsal jednu výhru a jednu porážku. Nejdříve nestačil na Belgičana Van der Bergha (28. Hráč PDC), kterému podlehl 1:5. Naopak dokonale si spravil chuť nad v žebříčku podobně postaveným Skotem Borlandem, kterému nasadil kanára a vyhrál 5:0.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události