Fotbal

Sport v Česku se vrací k životu, další uvolnění dovoluje konání akcí do sta!

Sport v Česku se vrací k životu, další uvolnění dovoluje konání akcí do sta!
Zdroj: Profimedia

Jako bájný Fénix z popela povstává sport v České republice po koronavirové pandemii. Od pondělí 11. května došlo k dalšímu uvolnění doposud velmi přísných opatření a zvýšen limit osob přípustných na událostech na rovné jedno sto.

Co to v praxi znamená? Například fotbalisté z nižších soutěží, které byly zhruba před měsícem zrušeny, se mohou vrátit k plným tréninkům. Zároveň s tím začnou u předsedů oddílů drnčet telefony a budou přijímány žádosti o přípravné zápasy.

Kromě toho mohli začít všichni sportovci trénovat i v uzavřených prostorách. Basketbalisté, házenkáři, florbalisté a další příznivci pohybových aktivit tak mohli po dlouhé době vyběhnout na palubovky svých hal. Zároveň odpadá nutnost trénovat v malých skupinkách.

 

Související obsah

I nadále se však dbá na přísnou hygienu. Dezinfekce na všech stadionech, hřištích a dalších sportovištích teče proudem a i některé části zázemí jsou nepřístupné. Sportovci nebudou muset nosit roušky, tato povinnost však neodpadá pro trenéry a další potřebný personál.

Důležitým bodem je i zvýšení počtu účastníků. Díky kvótě sta osob mohou už nyní vzninkout například tenisové turnaje, běžecké závody s omezenou kapacitou nebo zmíněné přátelské duely fotbalových a jiných klubů.

Restrikce padly pro všechny a v rámci uvolňování tvrdých nařízení už se nerozlišují různé podmínky pro profesionály, amatéry či mládež. Lapidárně řečeno, každý má přístup ke všem druhům sportovišť včetně fitness center či tělocvičen.

Související obsah

Nejbližšími očekávanými sportovními událostmi je tenisový turnaj v Praze, kde přislíbily účast světová trojka Karolína Plíšková či Petra Kvitová, a samozřejmě i Fortuna liga, jejíž dohrání musí ještě posvětit úterní Ligové grémium.

Šéf Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda potvrdil pro TV Nova, že by byl rád, kdyby se Fortuna liga dohrála:


 

Celky ze třetí fotbalové ligy, která byla zrušena, se dohodly na Letní lize, která by měla odstartovat již na konci tohoto týdne. Budou se jí účastnit družstva Benešova, Písku, Táborska a béčka Slavie, Bohemians a Viktorky Plzeň.

Očekává se, že vzhledem k rychlejšímu uvolnění opatření a brzkému konci nouzového stavu budou přibývat další meetingy, turnaje či zápasy. Jen houšť!

Související obsah


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události