Fotbal

Potvrzeno! Fortuna liga se dočká svého restartu 23. května!

Potvrzeno! Fortuna liga se dočká svého restartu 23. května!
Zdroj: Profimedia

Skvělé zprávy přišly z jednání Ligového grémia. Zástupci všech týmů z první a druhé nejvyšší fotbalové ligy hlasovali o budoucnosti aktuální sezony. Nadpoloviční většina v obou soutěžích rozhodla o jejich pokračování. Hrát se znovu začne od 23. května.

Úterní Ligové grémium mělo na programu asi nejdůležitější otázku, jaká se za poslední roky řešila - zda bude sezona ve dvou nejvyšších ligách obnovena, nebo se soutěže předčasně ukončí bez vyhlášení mistra.


To, že na veledůležité schůzi se dodržely bezpečné vzdálenosti, potvrdil fotkou výkonný a sportovní ředitel druholigové Dukly Pavel Vandas.

Důležitým bodem jednání byla otázka smluv končících k 30. 6. 2020. "Smlouvy hráčů uzavřené do 30. 6. budou prodlouženy do konce soutěžního ročníku. Naopak nové smlouvy od 1. 7. budou aktuální od zahájení nového soutěžního ročníku. Bude to ale vždy pouze v případě, že se na tom strany dohodnou. Hráči, kteří nebudou akceptovat prodloužení smlouvy, nehrají," informoval na svém twitteru Vandas.


Dále podle Vandase z jednání vyplynulo, že bude-li některý z hráčů pozitivně testován, bude se postupovat podle pokynů Krajské hygienické stanice.


Nejdůležitějším výstupem však je, že Fortuna Liga se dočká svého obnovení! Hrát se začne 23. května. O návratu rozhodla třináctičlenná většina zástupců klubů, kteří byli pro. Hlasování se pouze zdrželi zástupci Karviné, Opavy a Zlína.

Související obsahPrvním zápasem na programu ligy bude dohrávka mezi Libercem a Teplicemi, tedy zápas u kterého dokonce hrozila kontumace. Liga se dohraje podle původního plánu celá, včetně nadstavbových zápasů.


To druhá liga měla hlasování o obnovení ještě jednoznačnější. Patnáct týmů hlasovalo pro, pouze poslední tým soutěže Baník Sokolov hlasoval proti.


Dalším bodem jednání byly nové volby předsedy LFA. Svůj mandát na další čtyři roky obhájil současný předseda Dušan Svoboda, který neměl žádného protikandidáta.
 

Výsledky hlasování o restartu Fortuna ligy:

Slavia Praha - PRO
Viktoria Plzeň - PRO
Jablonec - PRO
Baník Ostrava - PRO
Mladá Boleslav - PRO
Slovácko - PRO
Liberec - PRO
České Budějovice - PRO
Sparta Praha - PRO
Olomouc - PRO
Bohemians 1905 - PRO
Teplice - PRO
Karviná - Zdrželi se hlasování
Zlín - Zdrželi se hlasování
Opava - Zdrželi se hlasování
Příbram - PRO

Mluvčí LFA Štěpán Hanuš prozradil výsledky hlasování a kdy Fortuna liga znovu začne

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události