Fotbal

Fotbalový Linec má průšvih! Kvůli špionáži mu hrozí vyloučení z ligy

Fotbalisté LASK Linec mají pořádný problém, lídr rakouské ligy byl totiž přistižen při společném tréninku. To fotbalisté německého Augsburgu se budou muset obejít kvůli zubní pastě bez trenéra.

Rakouská liga se má znovu rozběhnout 2. června, ale může to být klidně bez jejího lídra. Linec má totiž malér jako hrom. Trénoval už společně, což se v Rakousku může až od pátku.

Klub porušení přiznal, ale zároveň podal oznámení na policii, že se stal obětí špionáže. Dva pachatelé prý v noci na středu nainstalovali na stadion kamery a záznam z nich pak obdrželo vedení ligy.

Související obsah

Celou situaci bude vyšetřovat speciální komise kvůli porušení fair play. Proti Linci se navíc vyjádřilo i všech jedenáct zbývajících týmů, které označily počínání klubu za zradu.

Linec by se měl ještě vydat k odvetě Evropské ligy na Old Trafford. Manchester United v Rakousku před prádznými tribunami vstřelil pět gólů. Dohrání milionářských soutěží je však v nedohlednu a bude hodně záležet na dalších okolnostech.

Související obsah

Komplikaci řeší také německý Augsburg, který bude při sobotním restartu Bundesligy proti Wolfsburgu bez svého trenéra. Heiko Herrlich totiž porušil pravidla, když opustil týmový hotel a šel si koupit zubní pastu.

Kouče čekají testy. Pokud budou oba negativní, bude se moci k týmu, kde působí i český brankář Tomáš Koubek, obránce Marek Suchý a záložník Jan Morávek, znovu připojit. 

Vojtěch Tichava, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události