Fotbal

Fotbalisté Herthy si dopřáli polibek. Potrestáni za něj nebudou

Fotbalisté Herthy si dopřáli polibek. Potrestáni za něj nebudou
Zdroj: Profimedia

V sobotu se opět vrátila Bundesliga a fotbaloví fanoušci si užívali špičkový fotbal. Kvůli stále přítomnému koronaviru měli hráči mnoho speciálních podmínek. Jako velký prohřešek se zdála pusa, kterou si po jednom gólu dali fotbalisté Herthy, ale trest jim za tento počin nehrozí.

Hertha Berlín přijela na půdu Hoffenheimu zabojovat o důležité body, což se jí perfektně podařilo splnit. Díky výhře 3:0 se dostala již na rozdíl osmi bodů od Düsseldorfu, který je na šestnácté pozici znamenající baráž. Během zápasu však došlo na jeden, v dnešní době, kuriózní moment.


Oslavy gólů jsou běžně velký výbuch emocí, při kterém se hráči objímají a shlukují na malém prostoru. Kvůli obavám z koronaviru však měli hráči doporučeno slavit vstřelené branky s dostatečným odstupem od ostatních. To nedodržel Dedryck Boyata, který spoluhráče Marka Grujiče po jednom z gólů obdaroval polibkem na tvář.


V době, kdy hráči nesmí ani před zápasem nastupovat do řady, se tato intimní oslava zdá jako porušení všech hygienických pravidel, ale Německá fotbalová liga (DFL) vydala prohlášení, že hráči Herthy nijak potrestáni nebudou: "Na oslavy bylo vydáno pouze doporučení (nikoliv zákaz), tudíž žádný trest nebude."

Související obsahPro své svěřence měl pochopení i trenér Herthy Bruno Labbadia. "Faktem je, že tohle je součást fotbalu," chápal trenér. "Byli jsme testováni tolikrát, že si to můžeme dovolit," doplnil Labbadia.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události