MotoGP

Bratrovražedný souboj v cíli ovládl mladší Alex, na bedně skončil i Rossi

Bratrovražedný souboj v cíli ovládl mladší Alex, na bedně skončil i Rossi
Zdroj: Profimedia

Další závod virtuálního MotoGP přinesl pořádnou bitvu, ale především návrat Álexe Márqueze na nejvyšší stupínek. O nejvyšší post se popral se svým starším bratrem Marcem.

Čtrnáct dní uběhlo jako voda a na řadu přišel další závod jezdců MotoGP. Místo za řidítkami seděli ale motorkářské elity za ovladači hry a bylo se na co dívat!

Nově se jela verze hry z tohoto roku. V MotoGP 20 jsou upravené například pády, které nyní zaberou víc času a jezdci dají v případě pokaženého manévru solidní ztrátu. To mohli někteří pocítit již na startu. Hned v první zatáčce došlo k hromadnému pádu.

Hned na startu došlo k velké kolizi:


 

Vůbec poprvé se na stupních vítězů neobjevili Španěl Maverick Viñales a Ital Francesco Bagnaia, kteří byli právě součástí výše zmíněné kolize. Oba dva skončili v poli poražených. Jediným jezdcem, který tak pokaždé stanul na pódiu, zůstal Španěl Álex Márquez, který v devítikolovém závodu na virtuálním okruhu v italské Mesině dojel jako první.

Související obsah

Za zády nechal svého bratra Marca a třetí pozici uhájila legenda této disciplíny Valentino Rossi. Z pole position vyletěl do závodu Fabio Quartararo, který do třetího kola vedl, avšak posléze se ocitl na zemi.

Podívejte se na triumfální dojezd Álexe Marqueze do cíle:

 
 

Ve třídě MotoE si vyjel prvenství Ital Matteo Ferrari, který měl tak luxusní náskok, že jej neohrozil ani pád v závěrečném kole. Jeho krajan Mattia Casadei obsadil třetí pozici, druhý byl Brit Eric Granado.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MotoGP

Důležité Události