UFC

Dvořák vybral nejlepšího zápasníka v UFC všech dob. Narazí na něj v kleci?

David Dvořák se s televizí Nova podělil o svůj pohled na konkurenci v muší váze v UFC. Prozradil, kdo je největší adept na titul, i jak vidí odchod Henryho Cejuda. Šampiona považuje za nejlepšího zápasníka všech dob a v jeho ukončení kariéry nevěří.

Dvojnásobný UFC šampion Henry Cejudo (16-2) je bez debat jednou z nejvýraznějších postav současného MMA. Před příchodem do klece získal zlatou medaili na olympijských hrách v Pekingu v zápasu a následně v UFC ovládl muší (do 56,7 kg) i bantamovou váhu.

 

Pás lehčí divize uvolnil kvůli neaktivitě a soustředil se na kategorii do 61,2 kg. Po obhajobě titulu na UFC 249 proti Dominiku Cruzovi (22-2) však oznámil, že naplnil svůj odkaz a končí kariéru. Avšak jeho slova vyvolala vlnu pochyb. Jeho rozhodnutí nevěří ani český zápasník David Dvořák, který do organizace vstoupil v březnu 2020.„Odešel na vrcholu. V MMA není lepší sportovec, ani nikdy v historii nebyl. Získal olympijskou medaili a vyhrál titul ve dvou váhových divizích. Kdyby opravdu skončil a odešel na vrcholu, bude tím nejlepším, co kdy byl. Ale já věřím, že peníze promluví a vrátí se,“ okomentoval Dvořák odchod šampiona.


Muší váha, kde Dvořák zápasí, se potýkala s řadou komplikací. Vedení UFC dokonce uvažovalo, že váhovku zruší, nicméně pak ji zachránil Henry Cejudo. Ten přitáhl na lehčí váhy obrovskou pozornost a vynalézavými provokacemi se postaral o show, jakou předvádí třeba Conor McGregor (22-4).

Zdroj: TV Nova


„Je to obrovské jméno, které v divizi potřebujeme. V UFC jde o show a Henry to pochopil, vyzývá holky, kope do polštářů a hází je při vážení a další střelené věci. Funguje to McGregorovi a u nás to (trash-talk) funguje Vémolovi. Je to cesta, jak zpopularizovat MMA, ale pro mě to není,“ řekl Dvořák, který na sebe chce upozornit spíše sportovními výkony.
 

Cejudo na vážení do publika kope podobizny svého soupeře:


 

Ačkoli Dvořák upřednostňuje sportovní stránku věci, showmany jako Cejudo prý MMA potřebuje. Nevěří v jeho odchod a co víc, myslí si, že se vrátí do jeho kategorie: „Muší váha je pro něj hodně hratelná, je úplně někde jinde než ostatní.“ 

Související obsahAni Cejudův manažer šampionově slovům nevěří. Ali Abdelaziz si myslí, že se jeho svěřenec v kleci představí ještě během léta. Nicméně v současnosti je pás lehké váhy volný a čeká na nového majitele.


„Za mě je největší favorit Benavidez, pokud jeho soupeř příště udělá váhu, půjde o titul a on ho získá,“
okomentoval vývoj muší váhy Dvořák, který je v jejím žebříčku na 14. pozici.

Související obsah

Benavidez (28-6) se o volný titul utkal v únoru s Deivesonem Figueiredou (18-1). Zápas sice prohrál, ale jelikož soupeř nesplnil váhový limit, nemohl si nárokovat pás a ten zůstal bez majitele.
 

V muší váze je, ať už s Cejudem či bez něj, mnoho kvalitních zápasníků. Dvořák má před sebou trnitou cestu na vrchol, kterou hodlá absolvovat po malých kručcích. Pro druhý zápas má v hledáčku patnácku muší váhy Marka De La Rosu (11-4).

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu UFC

Důležité Události