UFC

Konec šampiona! Cejudo obhájil titul a následně ukončil kariéru

Henry Cejudo na UFC 249 završil svůj odkaz, když obhájil svůj titul bantamové váhy proti veteránovi Dominiku Cruzovi. Během oslav svého vítězství oznámil, že se do klece postavil naposledy.

Henry Cejudo (16-2) naplnil očekávání a na UFC 249 obhájil svůj titul šampiona bantamové váhy. Nicméně zdolání Dominika Cruze (22-3) ve druhém kole nebyl vrchol jeho vystoupení. Ten přišel až během pozápasového rozhovoru.

 

„Vlastně chci učinit prohlášení. Celému UFC moc děkuji. Jsem spokojený se svou sportovní kariérou, udělal jsem toho pro náš sport hodně a chtěl bych teď odejít. Je mi 33 let a chci mít rodinu. Od mých jedenácti jsem vše obětoval sportu, abych se dostal tam kde jsem. Nenechám nikoho, aby mi to vzal,“ nesla se prázdnou arénou slova šampiona.Oznámení přišlo náhle a objevují se názory, že to Henry nemyslí vážně. On sám si za tím však stojí. Dovršil svůj odkaz, dosáhl na vrchol a ve svém životě se chce posunout dál. Nicméně ještě krátce před turnajem vzkazoval, že chce zápasit s José Aldem a udělá pro to cokoliv.

Související obsah


Cejudo (16-2) má na svém kontě sérii těch největších úspěchů, jakých může sportovec vůbec dosáhnout. V roce 2008 vyhrál zlatou olympijskou medaili v zápase a později k ní přidal dva pásy UFC šampiona.

V roce 2018 získal titul muší váhy (56 kg), který jednou obhájil. V roce 2019 k němu přidal titul bantamové váhy (61,2 kg). Stal se druhým zápasníkem, který držel dva pásy současně, nicméně následně musel titul muší váhy uvolnit, kvůli neaktivitě.

Související obsah

Ani v muší či bantamové váze neměl konkurenta, a tak po odstoupení Josého Alda vyzval prvního šampiona bantamové váhy v historii UFC – Dominika Cruze. Ten se do klece vrátil po více než třech letech. Ačkoli s Cejudem držel krok, snahu mu překazil rozhodčí, který po jeho uzemnění zápas předčasně ukončil.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události