Fotbal

Celtic slaví devátý titul v řadě! Věnuje ho postiženým koronavirem

Celtic slaví devátý titul v řadě! Věnuje ho postiženým koronavirem
Zdroj: Profimedia

I letos potvrdil Celtic Glasgow svou dominanci ve skotské nejvyšší fotbalové soutěži z posledních let. Devátý triumf v řadě sice hráči Celticu slaví po netradičních událostech, když liga byla ukončena předčasně, jejich třináctibodový náskok ale dokazuje, že triumf je to zasloužený.

Zatímco anglická Premier League stále doufá v obnovení sezony, ve Skotsku se rozhodli pro předčasný konec. K dohrání ligy zbývala tři kola základní části a pět zápasů nadstavby plus jedna dohrávka Rangers se St. Johnstone. Díky ukončení ligy tak titul slaví Celtic Glasgow.


Pro Celtic je to již devátý triumf v Premiership v řadě. Na svého největšího konkurenta, Rangers, měli třináctibodový náskok, ale druhému jmenovanému zbýval ještě jeden zápas k dobru.


Právě tyto dva týmy vládnou Skotsku. Oba mají přes padesát titulů (Rangers 54, Celtic 51), zatímco třetí v pořadí jsou týmy s pouhými čtyřmi tituly. Jedním z nich je Aberdeen, který je poslední, kdo nadvládu dvou gigantů narušil. To už je ale dlouhých 35 let stará historie.


"Tento titul věnujeme všem, kdo se o nás starali a všem, kdo byli ovlivněni tímto složitým obdobím," uvedl šéf Celticu Peter Lawwell.

Související obsahNaopak na druhé straně se ocitli smutní hráči Heart of Midlothian, za které osm ligových zápasů odchytal český brankář Zdeněk Zlámal. Tým z Edinburghu ztrácel na předposlední Hamilton pouhé čtyři body, ale kvůli předčasnému ukončení ligy sestupuje.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události