Silniční cyklistika

Armstrong se přiznal k dalšímu dopingu, může přijít i o titul z MS

Armstrong se přiznal k dalšímu dopingu, může přijít i o titul z MS
Zdroj: Profimedia

Jeden z největších sportovních skandálů historie dostává další rozměr. Slavný cyklista Lance Armstrong, jenž kvůli dopingu přišel o všech sedm rekordních triumfů na Tour de France, opět promluvil. V chystaném dokumentu americké televize ESPN mimo jiné prozradil, že s dopingem začal už ve 21 letech, tedy ještě před vítězstvím na mistrovství světa v roce 1993. I o tento titul tak nyní může přijít.

Americký cyklista byl sportovní ikonou, který dokázal porazit rakovinu varlat a následně získat unikátních sedm vítězství v řadě na Tour de France.
 

Jeho rekordní úspěch se však proměnil v dopingový skandál, když mu v roce 2012 po vyšetřování Americké antidopingové agentury byly všechny tituly odebrány a sám Lance Armstrong následně přiznal v emotivním rozhovoru s moderátorkou Oprah Winfreyovou, že skutečně dopoval.
 


 

"Nejjednodušší je říct, že to je, když nejednáte podle pravidel. Dostávali jsme vitaminové injekce a další věci? Ano, ale nebylo to zakázané. Vždycky jsem věděl, co dostávám, vždycky jsem to byl já, kdo o tom rozhodl," vyjádřil se k definici dopingu 48letý bývalý cyklista.
 

Související obsah 

V chystaném dokumentu však také přiznal, že si zakázanými látkami pomáhal už ve svých jednadvaceti letech, tedy i před vítězstvím na mistrovství světa v Oslu v roce 1993, kde vyhrál jako nejmladší jezdec v historii. Tento titul mu byl jako jeden z mála ponechán, nyní by však mohl i o tento triumf přijít.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události