Olympijské hry

Příští rok, nebo vůbec. Prezident Bach se jasně vyjádřil k hrám v Tokiu

Momentálně existuje pouze jedna varianta. Podle prezidenta Mezinárodního olympijského výboru (MOV) Thomase Bacha se tokijská olympiáda uskuteční buď v nově stanoveném termínu příští rok, nebo se nebude konat vůbec.

Prezident to přiznal v rozhovoru pro televizi BBC. “Zcela upřímně, mám pro to pochopení, nemůžeme donekonečna zaměstnat 3 až 5 tisíc lidí v organizačním výboru,” řekl Bach. Podle jeho slov se také nedá stále měnit kalendář sportovních akcí a kvalifikačních mítinků.
 

Olympijské hry v Tokiu se kvůli koronavirové pandemii odložily o rok, na 23. července 2021. Nicméně stále není jisté, zdali i v tomto termínu se bude moct soutěžit.
 

Nákaza covid-19 totiž stále vykazuje nové nakažené a je otázka, jestli se ji podaří dostat v příštím roce plně pod kontrolu, aby se olympiáda mohla skutečně konat, a to navíc se všemi náležitostmi.
 

Související obsah


 

V Japonsku je momentálně přes 17 tisíc nakažených a 800 lidí koronaviru podlehlo.


Související obsah


 

Prezident Thomas Bach také nechce, aby se tokijské Hry konaly před prázdnými tribunami. “Olympijský duch znamená i to, že spojuje fanoušky, díky tomu jsou olympijské hry tak jedinečné a na stadionech mohou fandit lidé z celého světa,” dodal Bach s tím, že MOV pracuje s různými možnostmi.
 

Související obsah

Ve hře je také zavedení karantén pro sportovce i jiný formát života v olympijské vesnici. “Až budeme mít jasnou představu, jak bude svět vypadat 23. července 2021, pak přijmeme odpovídající rozhodnutí," uzavřel prezident.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události