Manuál k dohrání ligy, vedení NBA chce hrát ve dvou městech

Podobně jako NHL, i NBA řeší možnosti, jak dohrát basketbalovou soutěž. Severoamerická liga by se měla sehrát ve zkráceném režimu a pouze ve dvou městech. I přes obavy z nákazy chtějí hrát i samotní hráči, včetně rozehrávače Oklahomy Chrise Paula.

Nic zatím není definitivní, podle vysoce respektovaných novinářů ale týmy obdrží noty ke svolávání hráčů a ve druhé polovině června by se spustily tréninkové kempy.

V některých státech už nejsilnější zákazy opadly, dané kluby mohly otevřít tréninkové haly a v individuální přípravě bude po dnešním zapojení Minnesoty celkově už 6 týmů.

Případnému restartu napomáhá i vyjádření rozehrávače Oklahomy Chrise Paula, který je prezidentem hráčské unie a tlumočí tak názor samotných aktérů.
 

 

Související obsah


 

"Samozřejmě, že chceme hrát. Řekl bych, že mezi hráči panuje výrazná shoda. Myslíme i na to, aby se hrálo v bezpečných podmínkách, ale tématem číslo jedna zůstává to, že nám chybí zápasy," vyjádřil se 35letý basketbalista.

 

Související obsah


 

Pro dohrání sezony i se zbytkem základní části chce NBA využít pouze dvě města a za 88 dnů mít sezonu kompletní. Kandidáty na netradiční pohoštění má ale zatím tři. Houston, Las Vegas a resort Walt Disney v Orlandu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu NBA

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanoista Fuksa si spravil chuť na MS, v závodě na kilometr bere stříbro

Rychlostní kanoista Martin Fuksa se dočkal další velké medaile. Po neúspěchu na olympiádě si spravil chuť na mistrovství světa v Kodani, kde získal stříbro na kilometrové trati. Pro českého závodníka jde už o páté druhé místo na MS. Závod nakonec vyhrál Němec Scheibner. Bronzovou medaili pak vybojoval český čtyřkajak ve složení Špicar, Havel, Vorel a Šlouf. Závod v K4 ovládli Ukrajinci, Slovensko bylo druhé.