MotoGP

Tomu pocitu se nic nevyrovná, září bratři Márqezové po návratu na okruh

Současný motocyklový sport nemá lepší sourozeneckou dvojici než bratry Márqueze. Marc je úřadující mistr světa v MotoGP, Álex zase v moto dvojkách.

Od této sezony měli oba jezdit MotoGP ve stejném týmu, ale koronavirus to odložil. Po dvouměsíční pauze se oba konečně posadili na své rychlé stroje.

Marc a Alex Marquezové neseděli na motorce od 11. března. Španělsko bylo jednou z nejpostiženějších zemí a oni museli dodržovat přísnou karanténu. Jediné, jak mohli jezdit a závodit, bylo s ovladačem v ruce při virtuálních duelech s ostatními.

Až ve čtvrtek se oba poprvé posadili na motorku, když si vyzkoušeli motokrosový okruh nedaleko svého bydliště. Marc si dělal legraci, že měl strach, jestli za ty dva měsíce neztratil rovnováhu.

Související obsah

"Abych řekl popravdě, tak ze začátku to bylo takové divné se po dvou měsících zase posadit na motorku. Ale brzy se všechny svaly rozvzpomněly a mozek začal fungovat. Bylo nádherné jet na motorce. Tomu pocitu se nic nevyrovná," řekl po projížďce Marc.

Rychlopu jízdu po okruhu si užil i mladší Álex. "Hezký pocit a ten motokrosový okruh jsem si fakt užil. Já prostě k životu motorku potřebuju. Doufám, že takových dnů bude přibývat, i když ve světě je situace pořád vážná."

Související obsah

 

Otevřel se už i i okruh v Barceloně, který si vyzkoušel například Alex Rins a další jezdci. Snad se všechno vrací do normálu. Jezdci také vyhlíží návrat do soutěžního dění. Aktuální prvním plánovaným podnikem je brněnská Grand Prix.

Radek Mazal, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MotoGP

Důležité Události